Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego

Wszystkich kierowców wyruszających dziś do pracy po weekendowym wypoczynku informujemy, że od soboty na Alei Wojska Polskiego funkcjonuje inna organizacja ruchu. Związane jest to z przeniesieniem prac drogowych z lewego na prawy pas ruchu Alei Wojska Polskiego.

 

Przeniesienie ruchu pojazdów na nowowybudowany – lewy pas – patrząc od strony centrum, wiąże się dodatkowo z zamknięciem skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z al. Wojska Polskiego. Dojazd do posesji jest możliwy od ul. Żeromskiego. Natomiast dojazd z ul. Jagiellońskiej do al. Wojska Polskiego odbywa się objazdem – ulicą Małeckiego, która na ten czas stała się drogą o ruchu jednokierunkowym, od ul. Jagiellońskiej w stronę al. Wojska Polskiego.

Powrotnie ruch odbywa się trasą: Wojska Polskiego – Żeromskiego, która również jest ulicą jednokierunkową, z tzw. łamanym pierwszeństwem ruchu na skrzyżowaniu: Żeromskiego – Jagiellońska.

Dodatkowo ruch jednokierunkowy został wprowadzony na ul. Kasprowicza z kierunkiem jazdy: od Zespołu Szkół Samochodowych do ul. Żeromskiego.

Ruch na skrzyżowaniu: Wojska Polskiego – Małeckiego – Kasprowicza jest regulowany dwufazową, stałoczasową sygnalizacją świetlną.

Wykonawca przebudowy poinformował, że zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać około 3 miesięcy.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz