Uwaga - Tu Się MOVIE!

Kochasz filmy? Możesz o nich gadać bez końca? Tęsknisz za nieszablonowym repertuarem? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to nie może Cię zabraknąć na pokazach nowej inicjatywy filmowej TU SIĘ MOVIE.

Ponieważ za oknem zimno i szaro, a wszystkim wciąż brakuje energii, kinomaniacy otrzymają filmowy antydepresant. 2 lutego o godzinie 18.00 w Awangardzie odbędzie się pokaz belgijskiej komedii ,,Rumba”. To opowieść o parze życiowych nieudaczników i wiecznych pechowców, o których mimo wszystko trzeba powiedzieć, że są wielkimi szczęściarzami. Po filmie dyskusja z psychologiem – Aliną Bugaj o tym, czym jest pech i szczęście oraz jak sobie radzić z tym pierwszym i przyciągać to drugie.

Pokaz ,,Rumby” rozpoczyna cykl TU SIĘ MOVIE - inicjatywy filmowej działającej przy kinie Awangarda. 

- W każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy na tematyczne spotkanie. Będzie o grzechu, kobietach, winie i wojnie. Liczymy na burzliwe dyskusje po projekcjach - streszcza pomysł Magdalena Wilde ze Stowarzyszenia Tratwa. - Na spotkania zaprosimy fachowców – przedstawicieli różnych dziedzin, którzy mogą zainspirować uczestników do bardziej twórczego odbioru filmu - dodaje Wilde.

Pomysłodawcami inicjatywy TU SIĘ MOVIE jest grupa znajomych – pasjonatów kina. – Odpowiedzieliśmy na ogłoszenie zamieszczone przez Konrada Lenkiewicza na stronie Awangardy – mówi Piotr Olejnik, jeden z inicjatorów projektu. – To była spontaniczna decyzja. Lubimy oglądać filmy i o nich rozmawiać. Pomyśleliśmy, że skoro moglibyśmy to robić w większym gronie i na sali kinowej, to czemu nie.

Inicjatorzy projektu nie ukrywają też, że żal im, iż na mapie Polski coraz mniej jest małych kin, które oferują niekomercyjny repertuar. – Nie chcemy, by Olsztyn podzielił losy na przykład Torunia, w którym działa już wyłącznie multipleks – mówią.

 

*****

„Rumba” (2008) reż. Dominique Abel i Fiona Gordon

2 lutego, godz. 18.00, kino Awangarda

2147382000

Źródło: inf. organizatora/własne

Tagi: kino repertuar

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000
Kinomaniak
2147382000