Uwaga, ślisko! Seria kolizji na drogach powiatu

Uwaga, ślisko! Seria kolizji na drogach powiatu
Fot. OSP "Pomoc Maltańska" Klebark Wielki

W nocy w naszym regionie były przymrozki, na drogach zrobiło się ślisko, o czym przekonało się wielu kierowców. W powiecie olsztyńskim oraz w Olsztynie doszło do wielu kolizji. Niektóre z nich wyglądały poważnie. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Niewielki przymrozek wystarczył, aby drogi powiatu zamieniły się w ślizgawkę. Dziś rano wielu kierowców przekonało się o tym. W regionie doszło do wielu kolizji. W mediach społecznościowych wiele osób wskazuje na to, że na drogach nie widać piaskarek.

W Olsztynie w okolicy ul. Synów Pułku i Tuwima bus wjechał w barierki, na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Czy w tym mieście ktoś w ogóle wie co to jest piaskarka? - pyta ironicznie jeden z kierowców.

Na ul. Sielskiej kierowca auta osobowego stracił panowanie nad kierownicą, przewrócił się na bok i uszkodził znak drogowy.

Z kolei na trasie Olsztyn-Butryny doszło do dachowania samochodu osobowego, który wylądował w rowie.

- Który to już raz w tym samym miejscu takie zdarzenie. Po tym odcinku nigdy nie przejechała żadna solniczka ani piaskarka – zauważa internauta.

- Droga Olsztyn-Butryny mało kiedy jest odwiedzana przez drogowców, a ruch jest naprawdę spory - informuje nas inny kierowca.

Fot. Tomek Kleina/FB

Podobne zdarzenie miało miejsce na trasie Ostrzeszewo-Klebark Mały, tam też auto po dachowaniu znalazło się w przydrożnym rowie. Dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej.

- Ah, ten zakręt, już nie jeden tu lądował – komentuje inna internautka.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, a do pieszych, aby przed wejściem na przejście rozglądali się.

Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. Zwiększymy odstęp od pojazdu, który jedzie przed nami, aby w każdej chwili móc bezpiecznie się zatrzymać. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań nie hamujmy w ostatniej chwili, tylko zwolnijmy dużo wcześniej. Każdy manewr wyprzedzania lub wymijania może być niebezpieczny, dlatego żeby nie stracić panowania nad autem, wykonujmy je mniej gwałtownie. Pamiętajmy również, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania nie uchroni nas przed lodowiskiem na jezdni.

Do pieszych apelujemy, aby wchodząc na przejście dla pieszych brali pod uwagę wydłużoną drogę hamowania pojazdów. Prosimy, aby wejście na pasy nie odbywało się w ostatniej chwili, nie przechodźmy przez ulicę w miejscach niedozwolonych

- przypominają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz