Utrudnienia w obsłudze interesantów

Interesanci, którzy wykonują prace geodezyjne w starostwie i w Punkcie Przyjęć Interesantów muszą uzbroić się w cierpliwość. Do końca roku 2011 pojawią się utrudnienia w obsłudze, związane z realizacją projektu E-mapa. - Musimy wypożyczyć cały zasób geodezyjny do skanowania - wyjaśnia Geodeta Powiatowy.

Unijny projekt E-mapa polega na digitalizacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatu olsztyńskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do nich będzie łatwiejszy, obsługa interesantów szybsza, a archiwizacja trwalsza.

Realizacja całego przedsięwzięcia będzie kosztować 17,5 mln zł i zakończy się w 2013 roku. Jednak zanim to nastąpi interesanci wykonujący prace geodezyjne muszą liczyć się z utrudnieniami w obsłudze, które potrwają do końca roku. Jak tłumaczą urzędnicy, są one spowodowane koniecznością wypożyczenia zasobów geodezyjnych do skanowania firmie wykonującej projekt E-mapa.

- To nie lada zadanie, bo zeskanować trzeba około 60 tysięcy operatów i około 6 tysięcy arkuszy map, które dotyczą aż 17 jednostek ewidencyjnych - mówi Mirosław Potrapeluk, Geodeta Powiatowy.

Dodaje także, że w związku z wielkim skanowaniem zasobów obsługa interesantów może ulec wydłużeniu.

Szczegółowy harmonogram ograniczeń dotyczący konkretnych gmin będzie wywieszany w sali 132 Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Olsztynie (Plac Bema 5) i w Punkcie Przyjęć Interesantów w Biskupcu przy alei Niepodległości 4a.

Źródło: Starostwo Powiatowe/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz