Ulice Żurawia i Kresowa po remoncie. Co z komunikacją miejską?

Ulice Żurawia i Kresowa po remoncie. Co z komunikacją miejską?
Na ulicach Żurawiej i Perkoza na Gutkowie kursuje już komunikacja miejska

Napisał do nas czytelnik, pan Mateusz z Gutkowa, który zastanawia się, kiedy na ulicach Żurawiej i Kresowej pojawią się autobusy komunikacji miejskiej oraz na jakich trasach będą kursowały. Postanowiliśmy się tego dowiedzieć.

- Jak będzie wyglądało kursowanie autobusów MPK po wyremontowanych ulicach Żurawiej i Kresowej? Pojawiły się już zatoki autobusowe, na pewno są już jakieś plany, jaka linia, gdzie i jak będzie kursowała po osiedlu Gutkowo i przede wszystkim dokąd? – pyta naszą redakcję pan Mateusz z Gutkowa.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają plany przywrócenia komunikacji miejskiej na nowo wyremontowane ulice.

- Na ul. Żurawiej trwały prace drogowe, a na ten czas zlokalizowana w pobliżu pętla autobusowa „Łupstych" była wyłączona z użytkowania. Od 3 sierpnia 2019 r. ponownie korzystają z niej autobusy linii nr 107 – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Przywrócenie komunikacji miejskiej wiąże się z likwidacją dotychczasowej pętli autobusowej. Jednak ZDZiT wprowadził pewne udogodnienie.

- W związku z powyższym, jednocześnie przestała funkcjonować tymczasowa pętla "Perkoza", która znajdowała się w okolicy skrzyżowania ul. Perkoza z ul. Orła Białego. Wychodząc jednak naprzeciw prośbom pasażerów punkt ten nie zniknie z trasy linii autobusowej. Wręcz przeciwnie, w miejscu tymczasowej pętli powstały na stałe nowe przystanki w obu kierunkach dla linii nr 107 – wyjaśnia rzecznik ZDZiT.

Poniżej przedstawiamy schemat linii 107. Fragment od przystanku „Perkoza” do przystanku „Łupstych”, który na mapie jest jeszcze zaznaczony jako wyłączony z użytkowania, od 3 sierpnia jest już przejezdny.

Fot. ZDZiT Olsztyn

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • ghull 2019-08-22 09:41:42 37.47.*.*
  i znow odpowiedz rzecznika z dupy i nie na temat
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • KrzysztofG1 2019-08-22 07:22:02 193.243.*.*
  Ale w artykule nie ma odpowiedzi na zadane pytanie :"kiedy na ulicach Żurawiej i Kresowej pojawią się autobusy komunikacji miejskiej oraz na jakich trasach będą kursowały" Proszę zatem o udzielenie konkretnej odpowiedzi
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • Gutkowo 2019-08-21 17:01:57 37.248.*.*
  Szkoda, że nie pojedzie nową ul. Żurawiną do Gutkowa.
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść