UKS Chemik Olsztyn. Olsztyńskie dziewczęta zdobywają punkty

UKS Chemik Olsztyn. Olsztyńskie dziewczęta zdobywają punkty
Dziewczęta olsztyńskiego Chemika z trenerami
Fot. UKS Chemik Olsztyn

Doskonale wystartował UKS Chemik Olsztyn w nowym sezonie drugiej ligi kobiet. Do wywalczonego w Warszawie jednego punktu w meczu z faworyzowaną Spartą, dorzucił komplet punktów pokonując u siebie rezerwy Legionovi Legionowo.

Zwycięstwo nie przyszło jednak podopiecznym Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza łatwo. Przez dwa pierwsze sety toczyła się bardzo wyrównana i zażarta walka, ale na finiszu lepsze okazywały się olsztynianki. W trzeciej ostatniej partii wyższość Chemika nad Legionovią nie podlegała już żadnej dyskusji. W zespole Chemika zabrakło dwóch siatkarek grających na pozycji przyjmujących. Pewnie gdyby były, jego zwycięstwo mogło by być jeszcze bardziej efektowne.

Po tym spotkaniu ekipa olsztyńska ma już cztery punkty i zajmuje w tabeli piąte miejsce.

Na pierwszym miejscu (po dwóch spotkaniach) z dorobkiem 6 oczek jest Nike Węgrów, na drugim, z takim samym dorobkiem punktowym, AZS AWF Warszawa. Natomiast  na trzecim Ósemka Siedlce (5 pkt, po 3 spotkaniach), a na czwartym Sparta Warszawa (4 pkt, po 3 meczach).

UKS Chemik SMS Olsztyn - Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:23, 25:17)

Chemik: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Nikola Perzanowska, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Nikola Lewandowska, Anna Fiedorowicz, Sara Ilnicka, Patrycja Mazur, Weronika Poczynek, Izabela Rzodkiewicz, Izabela Żukowska (l)

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz