Uciekał przed policją, bo... "poczuł przypływ adrenaliny" [WIDEO]

Uciekał przed policją, bo...
Screen z nagrania
Fot. KWP Olsztyn

Wczoraj (25 listopada) około południa olsztyńscy policjanci po kilkukilometrowym pościgu zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że powodem był brak ubezpieczenia pojazdu, który w dodatku był niedopuszczony do ruchu.

Wczoraj policjanci z drogówki patrolowali drogę ekspresową nr 51 w pobliżu Stawigudy. W pewnym momencie zauważyli motocyklistę, który jechał bez tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać go do kontroli, jednak ten na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął uciekać.

Jego zachowanie upewniło policjantów w przekonaniu, że kierowca może mieć coś na sumieniu. Udało się go zatrzymać dopiero po kilkukilometrowym pościgu po drogach szutrowych. Motocyklista nie reagował na wysyłane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i błyskowe.

Szalony pościg zakończył się dopiero wtedy, gdy stróże prawa wyprzedzili radiowozem kierowcę jadnośladu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się mieszkaniec okolicznej miejscowości. 35-latek chciał uniknąć kontroli, bo jechał pojazdem bez wymaganego ubezpieczenia, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna tłumaczył, że podczas pościgu poczuł przypływ adrenaliny, dlatego nie chciał się zatrzymać. 35-latek wkrótce stanie przed sądem. Odpowie za popełnienie szeregu wykroczeń, m.in. za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz