Turyści z Krakowa byli ciekawi, jak wygląda granica z Rosją. Słono za to zapłacą

Turyści z Krakowa byli ciekawi, jak wygląda granica z Rosją. Słono za to zapłacą
Strażnicy graniczni za nielegalne przekroczenie granicy z Rosją ukarali turystów z Krakowa
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni z placówki w Dubeninkach zatrzymali ciekawskich turystów z Krakowa. Mężczyźni weszli na pas drogi granicznej i nielegalne przekroczyli granicę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 sierpnia. Strażnicy graniczni zauważyli na pasie granicznym ślady i natychmiast rozpoczęli poszukiwania ciekawskich osób. Po chwili wylegitymowali grupę wczasowiczów, która biwakowała w pobliżu polsko-rosyjskiej granicy.

- Okazało się, że dwóch krakowskich turystów zlekceważyło tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Mężczyźni weszli na pas drogi granicznej. Następnie jeden z nich przekroczył granicę z Rosją. 22-latkowie tłumaczyli, że kierowała nimi ciekawość – wyjaśnia Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Krakowianie za ciekawość będą musieli zapłacić mandaty w wysokości 500 zł.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych

- tłumaczą strażnicy graniczni.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • olo 2020-08-26 14:46:02 213.73.*.*
    plus 14 dni kwarantanny?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0