Trwa odliczanie do Night Power 2015. ''Warto przyjść z rodziną''

Trwa odliczanie do Night Power 2015. ''Warto przyjść z rodziną''
Fot. archiwum prywatne Łukasza Wiercińskiego

Zapowiadana na weekend przepiękna pogoda z pewnością sprzyjać będzie organizacji sobotniej imprezy Jet Car Show Night Power na lotnisku w Dajtkach. Jak zapowiada Łukasz Wierciński, organizator imprezy motoryzacyjnej, na to wydarzenie warto wybrać się z rodziną.

Szykuje się długo wyczekiwania impreza motoryzacyjna Jet Car Show Night Power 2015. O szczegóły wydarzenia pytamy organizatora, Łukasza Wiercińskiego. 

Część fanów motoryzacji żałuje, że tegoroczne wyścigi Night Power nie odbywają się nocą i na miejskich ulicach...

W związku z długo wyczekiwaną inwestycją tramwajową, bardzo wiele ulic naszego miasta zostało zamkniętych. Wśród zamkniętych arterii, jest również Al. Piłsudskiego, na której od 2 lat odbywały się wyścigi NIGHT POWER. Wspólnie z władzami Olsztyna znaleźliśmy kilka alternatywnych miejsc, w których można zrealizować NIGHT POWER, ale biorąc pod uwagę bardzo wiele utrudnień jakie na co dzień spotykają mieszkańców Olsztyna, postanowiliśmy, że w tym roku nie będziemy jeszcze bardziej komplikować ruchu, więc wyścigi NIGHT POWER odbędą się w tym roku na lotnisku na Dajtkach.

Dlaczego z tegorocznej imprezy Night Power wycofały się inne miasta, w których z powodzeniem przecież odbywały się wyścigi?

W związku z wyborami samorządowymi i zamieszaniem, które zapanowało wraz z nimi, odbywającymi się w terminie, kiedy należy podejmować decyzję dotyczącą organizacji imprez w innych miastach nie udało się w tym roku doprowadzić do realizacji rund Night Power w innych lokalizacjach. Wiemy, że przejęcie władzy nad całym Miastem jest potężnym logistycznym wyzwaniem, dlatego braliśmy pod uwagę fakt, że nowe władze jeszcze nie będą gotowe na przyjęcie tak dużej imprezy. Będziemy kontaktować się z nowymi władzami naszych Miast Partnerskich pod koniec tego roku w celu kontynuacji współpracy w 2016 roku.

Jet Car Show w Olsztynie chyba sporo rekompensuje. Czym właściwie jest ta maszyna i czy będzie szansa na przejażdżkę dla olsztynian?

Zgadza się główną atrakcją imprezy będzie JET CAR SHOW – samochód z napędem odrzutowym o mocy aż 6000 koni mechanicznych. Prędkość, jaką osiąga on na dystansie ¼ mili to grubo ponad 400 km/h. Podczas całego dnia wyścigów zobaczymy go na torze aż 4 razy. Predator wystartuje o godzinach: 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Co do przejażdżki dla olsztynian to jeszcze do piątku na aukcji (link do aukcji →) każdy może spróbować wygrać taki przejazd na fotelu pasażera. 

Jakie jeszcze atrakcje przygotowaliście dla fanów wysokooktanowych emocji?

Podczas NIGHT POWER najważniejszym punktem programu będą oczywiście wyścigi na ¼ mili. Samochody ścigać się będą w 9 klasach, motocykle natomiast w jednej. Każdy z zawodników będzie miał 4 przejazdy. Zwycięzców wyłonimy na podstawie najlepszego czasu w tych czterech próbach. Oczywiście będzie można zobaczyć wiele perełek motoryzacji, a wśród nich dobrze znane Lexus IS-F, Lamborghini Gallardo, Maserati, Nissany GT-R-y oraz wiele innych. Uczestnicy imprezy będą mogli także zobaczyć zmagania najgłośniejszych aut w Polsce i nie tylko podczas konkursu car audio organizowanego przez firmę DB DRAG. Poza konkursem będzie też miała miejsce wystawa democarów. Ponadto na olsztyńskim lotnisku stanie bogata strefa wystawców oraz mega atrakcje dla najmłodszych.

No właśnie, czy warto na Night Power wybrać się z dzieckiem?

Jak najbardziej! Jak w roku ubiegłym szykujemy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych w Tęczowym Powerze! Dmuchańce, trampoliny, oklejanie samochodów przez dzieci, tor samochodów zdalnie sterowanych, tor wyścigowy Carrera oraz wiele innych. W w tej strefie każde dziecko może spędzić długie godziny na zabawie. Oczywiście, podczas NIGHT POWER, cała strefa dla dzieci jest wliczona w cenę biletu wstępu i nie trzeba dodatkowo opłacać atrakcji.

Czy przyszłoroczne Night Power wróci na miejskie ulice, czy też pozostaniecie przy tej formule?

Rozpoczynamy już przygotowania do sezonu 2016, ale jeszcze nie możemy zdradzić szczegółów :)

Więcej o Night Power->

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • GmbH 2015-07-17 17:09:32 81.190.*.*
  mistrzostwa suchej równej i jasnej prostej "dej pałer" za oglądanie tego trzeba zapłacić jedyne 20zł od osoby!!! o już się rozpędziłem lecę z całą rodziną:) tylko po to żeby zobaczyć dziewczynki i ich samochody które nie potrafią skręcać i hamować do tego ta lanserska atmosfera to jest to :) już wolę wybrać się w niedzielę na zawody "warmińskie szutry" nazwa całkowicie polska, zachęcam do oglądania dwa przejazdy odbędą się na terenie motocrossu przy lubelskiej, wstęp wolny na wszystkie odcinki, zapewniam że nawet ostatni w stawce zawodnik to prawdziwy drajwer z jajami który będzie szedł wszystko nie tylko po prostej
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • Krzyś 2015-07-17 16:25:14 77.112.*.*
  Władze miasta skazali nas na lotnisko to nie jest ta frajda co na ulicy przecież codziennie mamy doczynienia z tak śliskim asfaltem lotnisko ma lepszą przyczepność! Ale skoro tak jest to liczmy się z tym że night power odbędzie sie na olsztyńskich ulicach po imprezie władze miasta mają nas gdzieś to my tym bardziej. Do zobaczenia na olsztyńskich kamieniołomach.
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • misiek15 2015-07-17 15:14:17 87.205.*.*
  masterati heh
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść