Trudne warunki na drogach regionu. Doszło do wielu kolizji [ZDJĘCIA]

Trudne warunki na drogach regionu. Doszło do wielu kolizji [ZDJĘCIA]
Kolizja pojazdu ciężarowego w Olsztynku
Fot. OSP Olsztynek, KP PSP Braniewo, OSP Bartąg

Zima zaskoczyła wielu kierowców. Na drogach Olsztyna i powiatu doszło do wielu kolizji. Policjanci byli wzywani do 28 zdarzeń. Na drogach regionu wciąż jest ślisko, może zalegać również błoto pośniegowe.

Intensywne opady śniegu oraz zalegające na ulicach błoto pośniegowe sparaliżowały ruch na drogach regionu. Policjanci z Olsztyna byli wzywani aż do 28 kolizji.

Kierowcy autobusów miejskich oraz samochodów osobowych mieli problem z podjechaniem pod górkę. Tak było m.in. na ul Bartąskiej czy na skrzyżowaniu ul. Synów Pułku z Krasickiego, gdzie autobus zablokował drogę. Z kolei na ul. Bartąskiej w Bartągu doszło do kolizji dwóch samochodów. Na miejscu pracowały wszystkie służby.

Olsztyńscy policjanci byli wzywani do kolizji na al. Warszawskiej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 30-letnią kierującą pojazdem marki Audi A3, która wpadła w poślizg i uderzyła w inne auto.

Do kolejnego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego i Synów Pułku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letnia kierująca hyundaiem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył osobowego forda.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi, a sprawcy kolizji drogowych zostali ukarani mandatami. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na drogach regionu także było niebezpiecznie. W Braniewie doszło do dwóch zdarzeń z udziałem samochodów ciężarowych. Do pierwszego ze zdarzeń doszło na łuku drogi powiatowej Chruściel-Dąbrowa. Natomiast kilka minut po godz. 21 kolejna ciężarówka zablokowała na kilka godzin ruch na drodze krajowej nr 54. Niezbędna okazała się pomoc ciężkiego sprzętu, aby wydobyć pojazdy ciężarowe. Na czas prowadzenia działań zorganizowano objazdy. Przed południem strażacy z gminy Wilczęta udzielili pomocy załodze zespołu ratownictwa medycznego, który ugrzązł w śniegu.

Fot. KP PSP w Braniewie

Na drodze S7 na wysokości Olsztynka, na pasie w kierunku Warszawy, także doszło do kolizji z udziałem ciężarówki, z której zaczęło wyciekać paliwo.

Obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie poinformowała, że w nocy pracowało ponad 90 pojazdów zimowego utrzymania, teraz na drogach krajowych pracują 52 pojazdy. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zgromadził około 900 ton soli drogowej, 400 ton piasku z 20-procentową domieszką soli oraz 400 ton samego piasku.

Fot. OSP Olsztynek / Facebook

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz