Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2010-06-07 08:39

Iwona Starczewska

Triumf Polaków w olsztyńskiej Uranii

W drugim meczu towarzyskim rozegranym w Olsztynie, Polacy pokonali Litwinów 25:22 (13:10). Zespół Wenty zagrał uważnie w defensywie, co przyniosło efekty.

Litwini długimi fragmentami gry nie byli w stanie dojść do czystych sytuacji rzutowych. Trzeba jednak przyznać, że nie brak im ambicji i woli walki. Przegrywali już różnicą 7 bramek, a mimo to potrafili w znacznej części zniwelować straty. Reprezentacja Polski w zdecydowany sposób potwierdziła swoją wyższość nad rywalami, kontrolując przebieg spotkania od samego początku.

Do końca pierwszej połowy Polacy prowadzili 13:10. Po przerwie, biało-czerwoni prowadzili już 20:13. Litwini nie dawali za wygraną, zmniejszyli stratę do trzech bramek. Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Bogdana Wenty

Polska – Litwa 25:22 (13:10)

Polska: Adam Malcher, Piotr Wyszomirski - Dawid Przysiek 6, Robert Orzechowski 4, Mateusz Jankowski 3, Michał Adamuszek 3, Mariusz Jurasik 2, Rafał Gliński 2, Maciej Mroczkowski 2, Patryk Kuchczyński 1, Mateusz Zaremba 1, Piotr Chrapkowski 1.

Litwa: Andrius Rackauskas 7, Aidenas Malasinskas 4, Povilas Babarskas 3.

Źródło: Własne/zprp.pl