W nocy (z 26 na 27 czerwca) na przykoszarowym placu ćwiczeń w Załuskach k. Nidzicy, podczas jazdy adaptacyjnej doszło do przewrócenia kołowego transportera opancerzonego Rosomak. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł żołnierz 16 Dywizji Zmechanizowanej - potwierdziło Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Poszkodowany został też drugi żołnierz, który przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Rodzina zmarłego żołnierza została objęta pomocą. Dochodzenie w sprawie tragicznego zdarzenia prowadzi Oddział Żandarmerii Wojskowej z Elbląga.
Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM Rosomak przewrócił się na prostym odcinku polnej drogi, przygniatając 25-letniego wojskowego.
Do tragedii odniósł się w mediach społecznościowych wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, który na platformie X złożył kondolencje rodzinie zmarłego żołnierza.








Komentarze (10)
Napisz komentarz-
Badacz
2025-06-28 18:02
Tragedia, ale dlaczego jest to PILNE? Czy artykuł zawiera informacje istotne dla życia lub zdrowia czytelników? Istotne informacje dla naszego bezpieczeństwa? Takimi działaniami deprecjonujecie znaczenie takiego nagłówka, w konsekwencji czego czytelnicy zaczą ignorować istotne alerty.
Odpowiedz
4 1
-
Janek
2025-06-27 16:48
Takie jest nasze wojsko
Jak To się kiedyś mówiło sztuka dla sztuki
Wzywają rezerwę na ćwiczenia ludzi którzy mają po 50 lat i Trzydzieści lat nie byli w wojsku
Zamiast czołgów zakupmy różańce i módlmy się aby nikt nas nie zaatakował
Odpowiedz
9 7
-
[email protected]
2025-06-27 14:15
Polska policja jak gestapo zagazowała obrońców Polskiej granicy przed asfaltami. Wojna bandyckiej i antypolskiej władzy weszła w fazę konfrontacji przemocowej.
Odpowiedz
10 15
-
Życzliwy Obywatel RP
2025-06-27 12:01
A pytanie z innej beczki .
Jak się ma pani kierownik ambulatorium As Olsztyn ?
Czy to prawda że dyrektor as nie potrafił zwolnić w/w osoby dyscyplinarnie ?
Czy Okreg dalej zamiata sprawę pod dywan ?
Czy to prawda że na funkcjonariusza zbiera się dowody pisząc pisma po różnych instytucjach medycznych oraz państwowych
Kiedy szanowna redakcja zainteresuje się tą sprawą ?
Odpowiedz
13 7
-
Noc
2025-06-27 08:54
prosta droga i wywrotka. Czegoś nie wiemy ?
Odpowiedz
16 0
Napisz komentarz