Tragedia na jeziorach powiatu. Utonęli dwaj mężczyźni

Tragedia na jeziorach powiatu. Utonęli dwaj mężczyźni
Miejsce utonięcia nad jeziorem Dadaj
Fot. KMP Olsztyn

W weekend na jeziorach w gminie Dobre Miasto i Biskupiec doszło do dwóch utonięć. Jedna ofiara pochodziła z województwa opolskiego, a druga z Warszawy.

W niedzielę (20 czerwca) doszło do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń na jeziorach w powiecie olsztyńskim, w wyniku których utonęło dwóch mężczyzn.

Do pierwszego z nich doszło na jeziorze Gilgajny w gminie Dobre Miasto. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 48-letni mieszkaniec województwa opolskiego postanowił przepłynąć jezioro wpław. W odległości około 200 metrów od brzegu zaczął się topić. Natychmiast na pomoc ruszyły mu osoby, które zauważyły, że może on potrzebować pomocy. Świadkowie wyciągnęli poszkodowanego z wody i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety pomimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł.

Do drugiego utonięcia doszło na jeziorze Dadaj w gminie Biskupiec. W tym przypadku 51-letni mieszkaniec Warszawy, po tym, jak wszedł do wody, w pewnym momencie zniknął pod jej taflą. Natychmiast do poszukiwania mężczyzny przystąpiły osoby znajdujące się w pobliżu, w tym żona poszkodowanego. Na miejsce wezwano również służby ratunkowe. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty z wody. Niestety, pomimo udzielonej pomocy nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych.

W obu przypadkach policjanci powiadomili prokuratora, pod którego nadzorem były wykonywane czynności dochodzeniowo-śledcze. Zadaniem policjantów będzie dokładne zbadanie okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Funkcjonariusze zweryfikują, czy mężczyźni przed wejściem do wody pili alkohol.

2147382000

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • NOi 2021-06-21 21:09:00 31.2.*.*
    Turysci
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • szuwarek 2021-06-21 14:20:16 88.156.*.*
    Skoro wóda ich nie wyeliminowała,to wyeliminowała ich woda!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 4