Tor rolkarski wciąż nie został otwarty. Dlaczego?

Powstały w ramach zagospodarowania Placu Mazurskiego tor rolkarski wciąż nie został oficjalnie otwarty. Póki co miasto jako inwestor odebrało obiekt od wykonawcy, jednak nie przekazało go administratorowi, którym ma być Ośrodek Sportu i Rekreacji.

O torze rolkarskim na osiedlu Mazurskim pisaliśmy już dwa miesiące temu. Wtedy też, mimo iż miasto informowało o odbiorze technicznym obiektu – ten nie został udostępniony dla mieszkańców.

Dziś – niewiele się w tej sprawie zmieniło. Obiekt wciąż nie został przekazany administratorowi – Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, a więc nie można z niego korzystać.

- Na razie wykonawca przekazał go nam, czyli zamawiającemu. I teraz my oddamy tor do administracji Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Na razie trwają procedury z tym związane. W międzyczasie OSiR ustala zasady użytkowania i nadzorowania całego tego terenu i przygotowuje regulamin, który będzie tam obowiązywał. Zakładamy, że inwestycja zostanie oficjalnie otwarta w wakacje. Jednak na ostateczny termin ma wpływ jeden, bardzo ważny, czynnik. Czekamy aż ukorzeni się trawa, która została tam zasadzona. Nie chcemy bowiem, by została przedwcześnie zniszczona – informuje Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna.

Tor rolkarski o nawierzchni asfaltowej liczy 271 metrów długości, ma 2 metry szerokości, natomiast na zakrętach jest o 60 centymetrów szerszy. Jego budowa kosztowała 150 tysięcy złotych. Obiekt powstał w ramach drugiego etapu zagospodarowania Placu Mazurskiego.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Jadwiga_Misiak 2018-06-25 13:15:31 213.76.*.*
    Zamówienie trawy w rolkach i ujęcie jej w projekcie przerosło możliwości urzędników. Ciekawe czy słup energetyczny nadal zajmuje swoje miejsce, niebezpiecznie blisko toru? Czy dziwi mnie nieudolność czynnika ludzkiego w takich wypadkach? Nie. Bardziej wkurza mnie to, że zadania do wykonania są często "schrzanione" na starcie. Na plaży nad jeziorem Skanda podobnie na drodze do sukcesu stanął słup energetyczny. Nie można tego ustalić w fazie projektowania i wykonać w fazie realizacji? Ciężko ruszyć tyłek na miejsce i dopilnować usunięcia "problemu"?
    Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść