Dziś jest: 16.06.2024
Imieniny: Aliny, Anety, Anny
Data dodania: 2020-02-17 09:36

Monika Smolik

''To zwyczajne chamstwo za kierownicą''. Bezmyślność niektórych kierowców nie zna granic [WIDEO]

''To zwyczajne chamstwo za kierownicą''. Bezmyślność niektórych kierowców nie zna granic [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. KWP Olsztyn

W 2019 r. na Warmii i Mazurach doszło do 1218 wypadków, w których zginęły 103 osoby. Najczęstsze przewinienia kierowców to nadmierna prędkość i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach. Policjanci opublikowali film, pokazujący bezmyślne zachowania kierowców.

reklama

Statystyki z ubiegłego roku biją na alarm. Na Warmii i Mazurach doszło do 1218 wypadków, w których zginęły 103 osoby, a 1486 zostało rannych. Ich przyczynami byli głównie kierowcy, którzy rażąco łamali przepisy ruchu drogowego. Policjanci mówią wprost, jest to chamstwo za kierownicą.

- Bo jak inaczej określić zachowanie kierowcy, który najpierw przejeżdżając przez powierzchnię wyłączoną z ruchu wyprzedza inne auta, by po chwili przed nimi zahamować, wymusić pierwszeństwo i skręcić w prawo w inną drogę? - pytają olsztyńscy funkcjonariusze.

Ku przestrodze stróże prawa postanowili opublikować nagranie, na którym widać jak kierowcy lekceważą znaki drogowe, wyprzedzają w miejscach niedozwolonych i przy ograniczonej widzialności, omijają samochody zatrzymujące się przed przejściami dla pieszych, przejeżdżają „na czerwonym”, wyprzedzają „na trzeciego” czy wymuszają pierwszeństwo przejazdu.

Nagrania pochodzą od innych kierowców. Policjanci, aby wyeliminować agresję na drodze, uruchomili specjalną skrzynkę mailową. Nagrania można przesyłać na adres [email protected] lub dostarczyć do komendy.

Funkcjonariusze przeanalizują każde wideo oraz spróbują ustalić dane sprawców. W minionym roku policjanci otrzymali około 300 zgłoszeń, niemal 200 kierowców zostało ukaranych. Większość musiała zapłacić mandaty, ale kilkanaście przypadków swój finał znajdzie przed sądem. Aby działania policjantów były skuteczniejsze, to do nagrania należy dołączyć informacje takie jak: data i godzina, miejscowość lub odcinek drogi, na którym doszło do niebezpiecznego zdarzenia, markę i numer rejestracyjny auta, krótki opis sytuacji, a także dane zgłaszającego lub ewentualnych świadków.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Zgłoszenie 2020-02-17 14:11:33 83.16.*.*
  Na ul. Iwaszkiewicza codziennie kilkadziesiąt razy łamane jest prawo: kierowcy omijając autobus 128 który zatrzymał się na przystanku przekraczają PODWÓJNĄ LINIĘ CIĄGŁĄ, która jest po to by uchronić pieszych na pobliskich przejściach. Tak jest koło salonu Toyoty oraz na przystanku "Gałczyńskiego". Poza tym notorycznie na tej osiedlowej drodze przekraczana jest prędkość. Na całym odcinku obowiązuje do 40 km/h a kierowcy pędzą jak szaleni. Zgłaszanie na Mapie zagrożeń nie daje rezultatu. Jak więc policja chce by było bezpiecznie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Anty PiS 2020-02-17 13:30:57 188.147.*.*
  W Olsztynie nie da się jeździć nie przejeżdżając na czerwonym zdmiz nie potrafi ustawić świateł to bemdziem łamać przepisy .Zdrowie psychiczne jest najważniejsze a na Sikorskiego człowiek zaczyna chorować .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 7
 • Ruda 2020-02-17 12:24:42 109.243.*.*
  Na Warszawskiej ,na wysokosci Rektorat-Kortowo, kierowcy codziennie lamia przepisy przejezdzajac na czerwonym swietle lub w weekendy nie ustepujac pierwszenstwa pieszym na przejsciu dla pieszych!!! Tam powinna stac czesciej policja PO CYWILNEMU...mandaty by obrodzily jak grzyby po deszczu :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • xoxo 2020-02-17 10:02:37 79.190.*.*
  Na takich kierowców jest prosta recepta. Drakońskie kary włącznie z konfiskatą samochodu jeśli jest właściciele, lub nawet współwłaścicielem. Poza tym mandaty idące w tysiące a nie max 500zł
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0

www.autoczescionline24.pl