To ma być przełomowy sezon olsztyńskich Jeziorowców

To ma być przełomowy sezon olsztyńskich Jeziorowców
Po treningu na boisku SP
Fot. AZS UWM Olsztyn Lakers

Futbol amerykański. AZS UWM Olsztyn Lakers po kilku latach przerwy wrócą w tym roku do ligowych zmagań zespołów jedenastoosobowych. W tej sytuacji nie sposób obejść się bez wzmocnień.

Olsztyński zespół w ubiegłych latach grał w lidze drużyn dziewięcioosobowych. Przyczyną był brak wystarczających funduszy oraz odpowiedniej liczby graczy do rywalizacji jedenastek. Spisywał się w tych rozgrywkach bardzo dobrze. Podopieczni trenera Bartosza Rudzkiego w 2020 roku zajęli w nich 3. miejsce, a rok później 5-8.

Polskie jedenastoosobowe zespoły będą w 2022 roku rywalizowały w dwóch ligach: pierwszej, z udziałem 6 drużyn i drugiej, z udziałem 12 ekip. Drużyna reprezentująca stolicę Warmii i Mazur wystąpi w drugiej lidze. W pierwszej fazie zmagań jest ona podzielona na trzy grupy, z których do dalszej rywalizacji awansują dwie najlepsze ekipy. Przeciwnikami AZS UWM Lakers będą: Armia Poznań (będzie broniła tytułu mistrza II ligi), Wataha Zielona Góra i Białe Lwy Gdańsk.

Jest już prawie pewne, że w sezonie 2022 do drużyny dołączy amerykański obrońca Alonzo Brock (185 cm, 100 kg). Przymierzał się do gry w olsztyńskim zespole dwa lata temu, ale plany te pokrzyżowała pandemia. Urodził się w 1994 r. i występował m. in. w Kentucky State University, Detroit Cougars i w jednej z drużyn australijskich. Nie jest obcy w polskim światku futbolu amerykańskiego, bo z powodzeniem reprezentował barwy pierwszoligowym Kraków Kings.

Alonzo Brock

- Z tego co słyszałem, panuje w Lakers rodzinna atmosfera - powiedział Alonzo Brock niedawno Radiu UWM FM. - Dlatego nie mogę się już doczekać przyjazdu. Gram w futbol amerykański od siódmego roku życia czyli już pond 20 lat. Mam nadzieję, ze i tu nauczę się czegoś nowego. Rok temu grałem w Kraków Kings więc i za nich również będę trzymał kciuki. Nastawiam się na wygranie ligi i zwycięstwo w każdym meczu.

Działacze olsztyńskiego klubu porozumieli się także w sprawie zatrudnienia w kanadyjskiego trenera, który ma już w lutym rozpocząć przygotowania zespołu na nowego ligowego sezonu.

Inna ważną sprawą jest też pozyskiwanie nowych adeptów tej atrakcyjnej gry. Mimo nie najlepszej pogody stale pojawiają się nowe osoby pragnące dołączyć do Jeziorowców. Każdy ma na to jeszcze szanse. Wystarczy zjawić się w dowolną niedzielę o godzinie 18 na boisku przy SP18 (Dajtki).

Lech Janka

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz