Taneczne Mistrzostwa Polski w Elblągu

Blisko 200 par weźmie udział w mistrzostwach Polski w tańcu towarzyskim. Impreza odbędzie 12-13 lutego 2011 roku w CSE Światowid w Elblągu.

Krajowe zmagania Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego organizowane są w Elblągu już po raz trzeci. W przeszłości czołowi zawodnicy gościli w województwie warmińsko-mazurskim w 2000 oraz 2008 roku.

Tegoroczna edycja także cieszy się wielkim zainteresowaniem, bowiem na liście startowej znalazło się blisko 200 par. W weekend staną do rywalizacji w sześciu kategoriach tanecznych: tańców standardowych (walca angielskiego), tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota, i quickstepa oraz tańców latynoamerykańskich (samby, cha-chy, rumby, pasodoble i jive'a).

Organizatorzy podczas dwudniowych zmagań zaplanowali ponadto pokazy grup artystycznych z naszego regionu. Swoje umiejętności na parkiecie zaprezentują zespoły cheerleaders „Soltare" z Olsztyna, oraz elbląskich formacji tańca nowoczesnego „Destination" i „Hipnotic".

Impreza odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” (przy ul. Grunwaldzkiej). Początek sobotnich eliminacji od godz. 14, dzień później rywalizacja rozpocznie się o godz. 13.30. Bilety w zależności od miejsc kosztują od 40 do 80 zł.

Źródło: WWiM/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz