Dziś jest: 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Moniki
Data dodania: 2021-03-14 21:36

Szermierka. Dobry występ zawodników Hajduczka Olsztyn podczas Pucharu Polski w Koninie

Kadr z zawodów w Koninie

W Koninie odbył się trzeci Puchar Polski juniorów młodszych w szabli. Na planszach o kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sumie walczyło 143 szermierzy z całej Polski. I tym razem szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn stanęli na podium - Aniela Kozłowska wygrała turniej, zaś Oskar Kusak zajął 3. miejsce.

W Pucharze Polski startowały 63 zawodniczki, w tym cztery z UKS Hajduczek Olsztyn - Aniela Kozłowska, Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies i Marta Rozmus. Już od samego początku rywalizacji Aniela Kozłowska udowodniła, że jest jedną z najlepszych szablistek w Polsce. Wygrała wszystkie sześć pojedynków w grupie, tracąc jedynie siedem trafień, co dało jej rozstawienie do walk pucharowych na pierwszej pozycji i awans od razu do drugiej fazy plat off. W kolejnych walkach pucharowych pokonała Alicję Swobodę (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:5, Julię Szelągowską (IKS Szermierka Wołomin) 15:5, w ćwierćfinale Zofię Pieniążek (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:10. W półfinale pewnie pokonała Karolinę Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:4. W finale jej rywalką była Kalina Kordel z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Aniela pewnie pokonała ją 15:9, tym samym wygrywając Puchar Polski juniorów młodszych w szabli.

- Dziękuję wszystkim, którzy pracują ze mną, bym mogła się rozwijać i nieustannie czerpać radość z uprawiania sportu. Dziękuję trenerom Adamowi Sęczkowi i Mikołajowi Grzegorkowi. Dziękuję fizjoterapeucie Szymonowi Urbanowskiemu i psychologowi sportu Dariuszowi Nowickiemu. Dziękuję wszystkim zawodnikom z klubu, bo razem tworzymy naprawdę niesamowitą ekipę, która wspiera się, wręcz przyjaźni - podkreślała Aniela Kozłowska.

Również Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies i Marta Rozmus awansowały do fazy pucharowej. Marta przegrała pierwszą walkę z Sonią Kozanecką (Dragon Łódź) 5:15, kończąc turniej na 45. miejscu. Antonina pokonała Amelię Haponik (UKS 13 Białystok) 15:10, by w kolejnej przegrać z Gabrielą Wójcik 5:15, zajmując ostatecznie 32. miejsce. Elżebieta wygrała z Leną Witkowską (KKSZ Konin) 15:7, przegrywając kolejne starcie z Igą Pilarską (KKSZ Konin) 7:15, plasując się ostatecznie na 18. miejscu.

W turnieju chłopców rywalizowało 80 szablistów, w tym zawodnicy Hajduczka - Oskar Kusak, Krzysztof Dowgierd i Łukasz Kowalczyk. Wszyscy awansowali do fazy pucharowej. Najlepiej wypadł Oskar Kusak, docierając do półfinału turnieju, pokonując po drodze Stefana Trąbińskiego (IKS Fancer Konstatcin) 15:3, Pawła Zastawnego (UKS Riposta) 15:5, Mateusza Stefańskiego (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:11 i Adama Kaczmarczyka (KKSZ Konin) 15:7, by w półfinale po wyrównanej walce przegrać z Maksymilianem Broschem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 14:15, zajmując ostatecznie 3. miejsce. Łukasz Kowalczyk z powodu kontuzji przegrał pierwsze starcie ze Stanisławem Wasilewskim (UKS 13 Białystok) 5:15, zajmując ostatecznie 57. miejsce. Krzysztof Dowgierd pokonał Pawła Ficka (Pałac Młodzieży Katowice) 15:7, by przegrać z Jakubem Wesołowskim (UKS Riposta) 11:15, plasując się na 20. miejscu.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom. Każdy wykonał dobrą pracę. Ważne, że mimo pandemii możemy prowadzić cały czas szkolenie naszych szablistów. Chciałbym podziękować dyrektor ZSO nr 3, pani Jadwidze Baczewskiej, za pomoc, przychylność i udostępnienie miejsca do treningów - powiedział prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.