Szczypiorniak Olsztyn. Rzutem na taśmę pokonali wiceliderów

Szczypiorniak Olsztyn. Rzutem na taśmę pokonali wiceliderów
Szczypiorniak gra z Grudziądzem
Fot. Szczypiorniak Olsztyn

Drugoligowi zawodnicy olsztyńskiego Szczypiorniaka odnieśli wczoraj cenny sukces w meczu z MKS Brodnica.

Był to zaledwie szósty występ zespołu z Olsztyna w tych rozgrywkach, a większość innych drużyn ma ich już na swoim koncie o 2-3 więcej. Szczypiorniak, który jest obecnie na 6. miejscu w tabeli, odniósł dotąd tylko jedną porażkę, ale przed nim kolejne bardzo trudne mecze.

- Z Brodnicą znamy się dobrze od lat - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl trener olsztynian Konstanty Targoński. - Często jechaliśmy do nich na sparingi i odwrotnie. W pierwszej połowie prowadziliśmy zwykle dwoma bramkami. Ale w drugiej oni, po serii naszych prostych błędów, zniwelowali straty i wyszli w 45 min na prowadzenie 20:16, zaczęliśmy jednak ich skutecznie gonić. Na pół minuty przed końcem, grając w szóstkę, prowadziliśmy 26:25, ale rywale mieli piłkę. Nasz bramkarz odparował ich atak, a z kolei naszego ataku ich bramkarz nie zdołał obronić. W środę będziemy grali w Iławie, a w sobotę o godz. 18 u siebie z Samborem Tczew.

Pozostałe zespoły z naszego regionu grały w… kratkę. UKS Jedynka Kodo Morąg pokonała SMS ZPRP II Kwidzyn, natomiast Jeziorak Iława przegrał w Gryfinie z tamtejszym KPR Blejkan.

KS Szczypiorniak Olsztyn - MKS Brodnica 27:25 (15:14)

UKS Jedynka Kodo Morąg - SMS ZPRP II Kwidzyn 31:27 (16-16)

KPR Blejkan Gryfino - ITS Jeziorak Iława 30:14 (14:7)

Lech Janka

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • mokat 2020-12-08 09:49:41 83.5.*.*
    brawo SZCZYPIORNIAK rosnie w olsztynie mlody narybek super
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0