Święto fanów fourcrossu

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga edycja zawodów rowerowych zaliczanych do cyklu rozgrywek o Puchar Warmii i Mazur. Tym razem imprezę zaplanowano w miejscu szczególnym - jedynym w naszym województwie i najlepszym w północnej Polsce - torze do fourcrossu w Kieźlinach pod Olsztynem.

Nie tylko miejsce rozgrywania zawodów, ale i sposób w jakim będzie odbywać się rywalizacja jest wyjątkowy. Zawodnicy ścigać się będą czwórkami, po specjalnie przygotowanym, pełnym przeszkód torze.

 

Taki system rozgrywek oraz specyfika trasy sprawiają, że fourcross uważany jest za najdynamiczniejszą oraz najbardziej widowiskową odmianę grawitacyjnego kolarstwa górskiego, gdzie zacięta walka o pierwsze miejsce trwa do ostatniego metra. 

Udział w imprezie wezmą nie tylko lokalni zawodnicy. Swoje przybycie zapowiedzieli topowi Riderzy z całej Polski oraz spora grupa zawodników z Rosji.

Dla zgłodniałych kibiców przewidziano tradycyjny poczęstunek -  grochówkę oraz potrawy z grilla przyrządzone przez Warmińskie Stowarzyszenie Kobiet Kieźlińskich.   

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymają puchary z rąk Wójta Gminy Dywity.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez stowarzyszenie JOANNICI DZIEŁO POMOCY LIDZBARK WARMIŃSKI.

Harmonogram zawodów:


Niedziela 20.06.2010

11:00 Zapisy, Treningi
13:00 Eliminacje
14:30 Finały

Organizator Główny - Stowarzyszenie 4XK

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz