Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2009-12-28 08:03

Iwona Starczewska

Świąteczna jazda na podwójnym gazie

W okresie świąt, na drogach Warmii i Mazur doszło do 18 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 22 zostały ranne. Największym przekleństwem na drogach okazali się pijani kierowcy.

reklama

Policjanci na drogach Warmii i Mazur w okresie od  24 do 26 grudnia zatrzymali 40 nietrzeźwych kierujących. Niektórzy z nich byli sprawcami wypadków i kolizji. Nietrzeźwi kierowcy, zatrzymani przez funkcjonariuszy, staną przed sądem. Za jazdę w stanie wskazującym na powyżej 0,5 promila alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata prawa jazdy na 10 lat. Znacznie surowsza odpowiedzialność spotka tych, którzy jadąc po alkoholu spowodowali wypadek.


Do najpoważniejszego wypadku doszło wczoraj około godziny 17.20 na krajowej „siódemce” na wysokości miejscowości Gronowo Górne koło Elbląga. 55-letni mieszkaniec Olsztyna jadąc osobowym mercedesem od strony Gdańska potrącił dwóch mężczyzn przechodzących przez krajową „siódemkę”. Jeden z pieszych w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Drugi w wieku 29 lat trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu z poważnym złamaniem podudzia i ogólnymi potłuczeniami głowy. Obecny na miejscu prokurator polecił przekazać ciało na sekcję zwłok. Dzisiaj zostanie przesłuchana kobieta, która była świadkiem zdarznia. Wstępne ustalenia wskazują, że to właśnie ona widząc nadjeżdżające auto próbowała krzykiem zatrzymać znajomych. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.


Nadal trwają poświąteczne powroty do domu. Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę. Policjanci ze szczególną uwagą sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz przestrzeganie dopuszczalnych prędkości. Podczas powrotu do domu zadbajmy o to, by podróż nie stała się walką o przetrwanie na drodze !

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl