Studenckie spotkania teatralne tuż, tuż

Za tydzień, już po raz ósmy, odbędzie się Studencka Trzydniówka Teatralna. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Olsztyn.

Studencka Trzydniówka Teatralna ma już ośmioletnią tradycję. Podczas tegorocznej imprezy w Olsztyńskim Teatrze Lalek zostanie zaprezentowanych 5 sztuk – ''Biegun'' Białostockiego Teatru Lalek, ''Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji'' w wykonaniu Teatru im. Sewruka z Elbląga, ''Jama'' Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ''Ateneum'' z Katowic, ''Sol me rapuit'' w wykonaniu tancerzy ognia Teatru Studenckiego Cezar z Olsztyna oraz ''Murdas. Bajka'' Grupy Coincidentia z Białegostoku.

Po spektaklach studenci będą mogli uczestniczyć w forum dyskusyjnym i rozmowach z gośćmi, a organizatorzy zachęcają także do udziału w konkursie na recenzję teatralną. Spotkaniom mają towarzyszyć również wystawy Studenckiej Agencji Fotograficznej ''Jamnik'' i Studenckiej Grupy Animatorów Kultury ''Fortis''. Pierwsza zaprezentuje ekspozycję "Kurtyna w górę – o Sofcie obiektywnie", a druga "Colourful life".

VII Studencka Trzydniówka Teatralna odbędzie się w dniach 1-3 marca 2010.  Więcej informacji znajdziecie  w  dziale wydarzenia.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz