Data dodania: 2022-10-03 20:39
Ostatnia aktualizacja 2022-11-08 14:04

Stomilanki rozgromiły Polonię Środa Wielkopolska

Radość Stomilanek po wysokiem wygranej nad rywalkami ze Środy Wielkopolskiej

Stomilanki Olsztyn w minioną sobotę, pomimo wolnego weekendu, rozegrały ligowe spotkanie. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego rozgromiły 7:1 Polonię Środa Wielkopolska. Spotkanie zostało rozegrane w Mrągowie.

Pierwotnie spotkanie miało się odbyć na wyjeździe, ale zespół Polonii zgodził się na zmianę gospodarza, ale stawiając warunek. Mecz musiał się odbyć w innym czasie niż pierwotnie mówił terminarz. Spotkanie powinno się odbyć w ostatni weekend września, ale zostało przełożone na 1 października. Ze względu na brak wolnych terminów na Dajtkach, a na stadionie miejskim w Olsztynie, swoje spotkanie rozgrywał II-ligowy Stomil, mecz musiał się odbyć w Mrągowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Piłkarski Stomilu nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywala, a na boisku czuły się na tyle dobrze, że wpakowały rywalkom, aż siedem goli, z czego już pięć do przerwy.

Do trzynastej minuty było już 2:0 dla Stomilanek, a dwa gole na otwarcie meczu strzeliła Oliwia Korzec. Do przerwy jej koleżanki dorzuciły jeszcze trzy gole, a po przerwie dwie kolejne. Rywalki zdołały strzelić tylko honorową bramkę i spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 7:1. Stomilanki w sześciu spotkaniach łącznie strzeliły dwadzieścia trzy gole.

- Całkowicie zdominowaliśmy mecz, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie graliśmy wręcz koncertowo - powiedział po meczu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Moje zawodniczki grały na bardzo dużym poziomie intensywności i szybkości w grze i to zarówno w atakowaniu jak i w odbiorze piłki. Pierwsza połowa zdominowana w całości i pod dyktando naszego zespołu, a pięć strzelonych goli oddaje obraz przewagi w pierwszych 45 minutach.   W drugiej połowie drużyna gości próbowała odważniej rozgrywać piłkę i kontratakami zaskakiwać nasz zespół. To było bardzo dobre spotkaniu w wykonaniu naszego zespołu i zasłużenie wysoko wygraliśmy.

Stomilanki z szesnastoma punktami przewodzą w tabeli I ligi kobiet i pewnie wykonują swój plan na ten sezon jakim jest awans do Ekstraligi. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego jeszcze w tym sezonie nie przegrały. Wygrały pięć spotkań i raz tylko zremisowały. Punkty urwała Resovia.

- Bardzo cieszy skuteczność i okazała zwycięstwa - dodał Maleszewski. - Oprócz jednego spotkania z Resovią, które zremisowaliśmy, to w większości spotkań wygrywaliśmy sporą ilością bramek. Nie były to przypadkowe wygrane.

Za dwa tygodnie w niedzielę (16 października) Stomilanki zagrają u siebie z rezerwami UKS-u SMS Łódź. Zespół rywali w tym sezonie I ligi spisuje się fatalnie bo na pięć spotkań przegrał wszystko. W tym meczu po pauzie za czerwoną kartkę będzie mogła już zagrać Ester Sunday, więc moc strzelecka Stomilanek będzie jeszcze większa.

KKP Stomilanki Olsztyn - Polonia Środa Wielkopolska 7:1 (5:0)

1:0 - Korzec 5'
2:0 - Korzec 13'
3:0 - Kałużna 32'
4:0 - Libera 34'
5:0 - Rabiega 42'
6:0 - Olender 73'
6:1 - Połatyńska 78' k.
7:1 - Czarnecka 90'

Stomilanki: Ptaszek - Bida (70 Czarnecka), Kędzia, Skrzypińska, Libera (88 Żukowska), Sokołowska, Osajkowska, Kałużna (88 Ludkiewicz), Rosiak, Korzec (51 Krech), Rabiega (70 Olender)

Aktualna tabela (punkty, bilans bramkowy)