Dziś jest: 19.04.2024
Imieniny: Adolfa, Leona, Tymona
Data dodania: 2020-02-01 22:28

Stomil zwycięski w sparingu z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Szymon Sobczak zdobył dwie bramki w spotkaniu kontrolnym ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

W sparingu rozegranym na sztucznej murawie w Mławie, olsztyński Stomil pokonał trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

"Biało-niebiescy" zwyciężyli występujący na co dzień w III lidze Świt Nowy Dwóch Mazowiecki 3:1 po dwóch bramkach Szymona Sobaczaka oraz jednym trafieniu Oktawiana Skrzecza.

- Uważam, że to był bardzo dobry sprawdzian dla naszej ekipy na bardzo dobrym boisku - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl chwilę po zakończeniu sobotniego sparingu Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Widzieliśmy dziś dużo akcji ofensywnych. Strzeliliśmy trzy bramki, ale też nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie. Wszyscy zagrali po 45 minut - takie było założenie przedmeczowe. W dalszym ciągu wszyscy solidnie pracują i z tego etapu przygotowań jestemy zadowolony.

Do tej pory Stomil zakontraktował czterech nowych zawodników, wśród nich jest aż trzech obrońców: Jakub Staszak (Górnik Konin), Mateusz Bondarenko (Legia Warszawa), Jonatan Straus (Legionovia Legionowo) oraz pomocnika Sama van Huffela (holenderski Koninklijke HFC).

Nie jest wykluczone, że dojdą kolejni piłkarze. Poszukiwani są szczególnie napastnicy, aby zwiększyć rywalizację w zespole w tej formacji.

Prawdopodobnie, przed wyjazdem na zgrupowanie do Nieborowa (10.02), olsztynianie zagrają w sobotę jeszcze mecz kontrolny na boisku w Gdańsku z I-ligową Wartą Poznań.

Stomil Olsztyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (2:1)

1:0 - Szymon Sobczak 18' (k.)
1:1 - Rafał Maciejewski 28'
2:1 - Szymon Sobaczak 33'
3:1 - Oktawian Skrzecz 59'

Stomil Olsztyn:

(I połowa) Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Mateusz Bondarenko, Rafał Remisz, Jonatan Straus, Bartłomiej Niedziela, Jakub Tecław, Mateusz Gancarczyk, Maciej Pałaszewski, Artur Siemaszko,  Szymon Sobczak

(II połowa) Vjačeslavs Kudrjavcevs - Lukáš Kubáň, Jakub Mosakowski, Ołeh Tarasenko, Waldemar Gancarczyk, Oktawian Skrzecz, Wojciech Hajda, Koki Hinokio, Jakub Staszak, Sam van Huffel, zawodnik testowany