Stomil rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Stomil rozpoczął przygotowania do nowego sezonu
Piłkarze Stomilu rozpoczęli przygotowania do sezonu
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu pojawiło się 21 zawodników. Treningi przez pierwszy tydzień będą odbywały się na olsztyńskich obiektach. Piłkarze rozegrają dwa spotkania kontrolne, a później pojadą na obóz do Nieborowa.

Na pierwszym treningu z nowych-starych zawodników pojawili się Artur Siemaszko i Rafał Remisz, zabrakło natomiast Wiktora Biedrzyckiego, który miał egzaminy na uczelni we Wrocławiu i będzie dostępny dopiero od czwartku. Sylwester Wyłupski, trener bramkarzy, obserwował Michała Sobieskiego, bramkarza ŁKS-u 1926 Łomża. Z kolei na bocznym boisku można było zobaczyć Mateusza Cetnarskiego z Górnika Łęczna, który już jest po badaniach i dziś powinien podpisać roczną umowę z klubem.

Cetnarski od 2008 roku grał w Ekstraklasie. Reprezentował m.in. takie kluby jak GKS Bełchatów, Śląsk Wrocław, z którym w 2012 zdobył Miastrzostwo Polski i Superpuchar Polski, Widzew Łódź czy Cracovię. W 2017 roku został wypożyczony do Sandecji Nowy Sącz. Piłkarz dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski (w 2010 r., mecze z Serbią i Hiszpanią).

Matesz Cetnarski (z prawej)

Do sztabu szkoleniowego wkrótce dołączy też trener odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne. Pierwsze zajęcia przeprowadził Arkadiusz Kędzierski, który wcześniej współpracował m.in. z Sokołem Ostróda.

Na treningu zabrakło natomiast Michała Górala, Płamena Kraczunowa, Macieja Pałaszewskiego, Michała Suchanka, Kamila Mazka, Bartosza Kwiatkowskiego, Rafała Maćkowskiego, Sebastiana Murawskiego, Matusza Jaczynki, Ołeksandra Masznina, którzy w przyszłym sezonie nie wystąpią już w olsztyńkim I-ligowcu. Nie zagra w nim również Japończyk Kensuke Enjō.

Trener Piotr Zajączkowski, gdy obejmował swoją posadę, za cel miał utrzymanie "Dumy Warmii" w I lidze. Jednak teraz w drużynie ma zapanować stabilizacja, w związku z tym wszyscy na przyszłość patrzą z nadzieją.

- Staramy się być jeszcze bardziej solidniejszym zespołem, stąd powrót naszych wychowanków. Remisz, Siemaszko, Biedrzycki to bardzo doświadczeni zawodnicy. Nadal utożsamiamy się z piłkarzami z naszego regionu. To było naszą siłą w poprzednim sezonie. Szatnia jest teraz mocniejsza o olsztyńskich piłkarzy. Dojdą zawodnicy z zewnątrz, ale szukamy takich, którzy dadzą nam jakość piłkarską. Szczególnie poszukujemy środkowego obrońcy pokroju Kraczunowa, który odszedł do Zagłębia Sosnowiec – ocenia trener Zajączkowski.

Przez pierwszy tydzień zawodnicy będą trenować na własnych obiektach. Z kolei w najbliższy czwartek w Lidzbarku Warmińskim piłkarze Stomilu zagrają sparring z Baltiką Kaliningrad, a dwa dni później z II-ligowym Zniczem Pruszków.

W przyszłym tygodniu "Biało-niebiescy" wyjadą na obóz do Nieborowa, następnie przez tydzień będą trenować w Olsztynie, a od 15 lipca czeka ich kolejny obóz, tym razem w Kórniku.

Sezon I ligi startuje w ostatni weekend lipca (27-28 lipca). Pierwszy mecz Stomilu rozpocznie się od wyjazdu do beniaminka GKS-u Bełchatów, a tydzień później, również na wyjeździe, zagra z beniaminkiem Radomiakiem Radom. Pierwszego meczu w Olsztynie kibice mogą spodziewać się 10-11 sierpnia. Wtedy właśnie piłkarze „Dumy Warmii” zagrają z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Obecnie w klubie najbardziej czekają na podpisanie umowy właścicielskiej z władzami miasta. W kuluarach mówi się, że powinno to nastąpić do końca czerwca. W budynku klubowym trwają także prace remontowe. Odświeżane są szatnie, a w planach jest także remont szatni dla VIP-ów.

Jak zaznaczają w rozmowie z nami pracownicy klubu, przed rozpoczęciem nowego sezonu klub chciałbym zorganizować "Media Day" dla lokalnych i ogólnopolskich dziennikarzy. W planach są również konferencje prasowe przed każdym z ligowych spotkań.

Kadra zespołu na pierwszym treningu:

Bramkarze: Błażej Caban, Michał Leszczyński, Piotr Skiba, Michał Sobieski.

Obrońcy: Janusz Bucholc, Wojciech Dziemidowicz, Aleksander Kowalski, Lukáš Kubáň, Rafał Remisz, Jakub Mosakowski.

Pomocnicy: Patryk Baran, Mateusz Cetnarski, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Paweł Głowacki, Koki Hinokio, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Bartłomiej Niedziela,

Napastnicy: Artur Siemaszko, Szymon Sobczak.

Źródło: własne, stomil.olsztyn.pl

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz