Data dodania: 2020-01-25 19:47
Ostatnia aktualizacja 2020-01-26 19:41

Stomil przegrał na Litwie [WIDEO]

Spotkanie zostało rozegrane w hali BFA Arena w Wilnie

W meczu sparingowym rozegranym w sobotę, olsztyński Stomil przegrał 2:0 z wicemistrzem Litwy - Žalgirisem Wilno.

Na spotkanie kontrolne nie pojechali Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki oraz Artur Siemaszko, którzy leczą drobne urazy.

Obie bramki padły w drugiej części spotkania. Najpierw w 64 minucie olsztyńskiego bramkarza zaskoczył Karolis Uzėla, następnie dwie minuty później, z rzutu karnego, Piotra Skibę pokonał Hugo Vidémont.

- Cieszę się, że mogliśmy zagrać z bardzo dobrym przeciwnikiem - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec olsztyńskiego zespołu, Piotr Zajączkowski.

I dodał: - Była duża intensywność w pierwszej połowie spotkania, pierwsze 45 minut było bardzo wyrównane. Po przerwie straciliśmy bramki po kontratakach. Generalnie był to udany wyjazd i oby więcej takich spotkań. Spotkanie międzynarodowe z przeciwnikiem, który co roku liczy się w walce o mistrzostwo Litwy. Widać poprawę w organizacji gry, chcieliśmy tutaj się zaprezentować z dobrej strony. Zawodnicy walczą o podstawowy skład, analizujemy asysty, bramki zdobyte, bramki stracone. Mamy praktycznie dwie wyrównane jedenastki, a nie zagrali przecież jeszcze Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki oraz Artur Siemaszko. Stać nas na bardzo dobrą jedenastkę i dobrych zmienników. Zawodnicy testowani są pod naszą baczą obserwacją i niedługo podejmiemy decyzje personalne.

Następny mecz kontrolny "biało-niebiescy" rozegrają w sobotę. Przeciwnikiem na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Mławie będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Žalgiris Wilno - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

1:0 - Karolis Uzėla 64'
2:0 - Hugo Vidémont 66' (k.)

Žalgiris Wilno: (I połowa) Martin Berkovec (Edvinas Gertmonas) - Saulius Mikoliūnas, Karolis Uzėla, Klemen Bolha, Donovan Slijngard, Mantas Kuklys, Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Matas Vareika, Hugo Vidémont, Richie Ennin.

W II połowie grali także: Rolandas Baravykas, Nemanja Ljubisavljević, Gustas Jarusevičius, Edas Jankauskas, Adomas Ankudinovas, Meinardas Mikulėnas.

Stomil Olsztyn: (I połowa) Michał Leszczyński - Jonatan Straus, Rafał Remisz, Mateusz Bondarenko, Janusz Bucholc, Jakub Tecław, zawodnik testowany, Maciej Pałaszewski, Koki Hinokio, Bartłomiej Niedziela, zawodnik testowany

(II połowa) Piotr Skiba - Mateusz Gancarczyk, Ołeh Tarasenko, Jakub Mosakowski, Lukáš Kubáň, Wojciech Hajda, Waldemar Gancarczyk, Eric Molloy, Oktawian Skrzecz, Szymon Sobczak, zawodnik testowany.

Żółte kartki: Vorobjovas (Žalgiris); Pałaszewski, Skiba (Stomil)