Data dodania: 2020-02-08 16:04
Ostatnia aktualizacja 2020-02-09 17:58

Stomil pokonał w sparingu lidera I ligi [ZDJĘCIA]

W spotkaniu sparingowym, olsztyński Stomil pokonał na boisku w Sopocie lidera Fortuna 1 ligi - Wartę Poznań.

Olsztynianie dość szybko wyszli na prowadzenie, bowiem już w 13 minucie piękną akcją popisał się nowy nabytek "biało-niebieskich", Sam van Huffer. Holender najpierw minął dwóch zawodników Warty, a następnie przymierzył po długim rogu, czym zaskoczył w bramce Adriana Lisa.

W drugiej odsłonie piłkarze lidera zdołali wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Jakub Apolinarski. Gra w tym okresie była dość wyrównana, piłkarze obu zespołów sporo sił włożyli w walkę o piłkę w środku pola.

W 76 minucie Stomil stworzył zagrożenie pod bramką rywali po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Jakub Mosakowski.

W końcówce spotkania gra nabrała dynamiki, jednak żaden z zespołów nie zdołał zdobyć kolejnej bramki.

- Pograliśmy z liderem I ligi. Był to na pewno bardzo wymagający zespół - powiedział tuż po spotkaniu trener Stomilu, Piotr Zajączkowski. - Moi zawodnicy na pewno dziś zagrali na wysokim poziomie jeżeli chodzi o cechy wolicjonalne. Momenty były bardzo dobrych akcji. Mogliśmy jeszcze strzelić ze dwie bramki po fajnych kontrach, ale też mogliśmy stracić. Na trzy tygodnie przed ligą było to dobre granie. Teraz wybieramy się do Nieborowa - tam będą trzy sparingi na nawierzchniach trawiastych. Czekamy na prawdziwą trawę, bowiem chyba wszyscy mają już przesyt sztucznej nawierzchni.

Olsztyński szkoleniowiec skomentował również piękne trafienie van Hufflela: - Sam van Huffel przyszedł do Stomilu, aby strzelać bramki. Jest to dobry zawodnik i w dniu dzisiejszym pokazał, że potrafi uderzać i rozprowadzać akcje. Cieszymy się, że jest w Stomilu.

W poniedziałek "biało-niebiescy" wyjadą na drugie zgrupowanie. Podczas pobytu w Nieborowie olsztynianie rozegrają trzy sparingi: we wtorek z Pelikanem Łowicz (III liga), we czwartek Pogonią Grodzisk Mazowiecki (III liga) i w sobotę ze Zniczem Pruszków (II liga).

Natomiast na około tydzień przed rozpoczęciem ligi, "biało-niebiescy" zagrają 21 lutego (piątek) mecz kontrolny z łotewskim FK Riga. Spotkanie odbędzie się na własnym obiekcie przy włączonych jupiterach.

Dwie godziny wcześniej swój sparing rozegrały również rezerwy. W spotkaniu z drugim zespołem Lechii Gdańsk, olsztynianie ulegli 5:3 (2:2).

Stomil Olsztyn - Warta Poznań 2:1 (1:0)

1:0 - Sam van Huffer 13'
1:1 - Jakub Apolinarski 59'
2:1 - Jakub Mosakowski 75'

Stomil Olsztyn:

(I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Mateusz Bondarenko, Serafin Szota, Jonatan Straus, Mateusz Gancarczyk, Jakub Tecław, Maciej Pałaszewski, Sam van Huffel, zawodnik testowany, Koki Hinokio

(II połowa) Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Jakub Mosakowski, Ołeh Tarasenko, Waldemar Gancarczyk, Maciej Pałaszewski (65' Koki Hinokio), zawodnik testowany (65' Sam van Huffel), Bartłomiej Niedziela, Oktawian Skrzecz, Jakub Staszak, Richard Amaechi Johnson

Warta Poznań:

(I połowa) Adrian Lis - Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski, Robert Janicki, Mariusz Rybicki, Mateusz Szczepaniak

(II połowa) Tomasz Laskowski - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba (75' Filip Małek), Tomasz Boczek, Karol Gardzielewicz, Adrian Laskowski, Łukasz Trałka, Jakub Apolinarski, Robert Janicki (68' Gracjan Jaroch), Serhij Napołow, Łukasz Spławski