Data dodania: 2023-02-11 19:42

Łukasz Kozłowski

Stomil pokonał III-ligowca z Bydgoszczy

Po spotkaniu piłkarze obu zespołów podziękowali sobie za dobry sparing

W meczu sparingowym rozegranym w Bydgoszczy, III-ligowy tamtejszy Zawisza uległ Stomilowi Olsztyn. - Mimo, że wygraliśmy, po szybkiej analizie, chłopcy zdają sobie sprawę, że wynik powinien być zdecydowanie wyższy - powiedział tuż po spotkaniu szkoleniowiec "biało-niebieskich", Szymon Grabowski.

To był piąty sparing Stomilowców w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej olsztynianie pokonali Mławiankę Mława (4:0), zremisowali z Arką Gdynia (2:2), wygrali z rezerwami Jagiellonii Białystok (2:1) oraz symbolicznie zwyciężyli z własnymi juniorami (2:0).

W sobotniej grze po stronie Stomilu zabrakło trzech zawodników: kontuzjowanych Karola Żwira i Mateusza Pajdaka, a także Mateusza Drabiszczaka, który decyzją trenera został w Olsztynie.

Pierwsza część spotkania nie była porywających widowiskiem. Wprawdzie olsztyński szkoleniowiec od pierwszych minut wystawił do gry zawodników, którzy jesienią występowali w pierwszym składzie to okazji bramkowych było jak na lekarstwo. W tej części najlepszą okazję do zdobycia gola miał Werick Ceatano, jednak nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam.

W drużynie Stomilu w przerwie doszło do czterech zmian oraz korekt w ustawieniu. Szkoleniowiec Zawiszy wystawił do gry natomiast najsilniejszą jedenastkę.

Pierwsza bramka w potyczce padła w 53 minucie za sprawą Dawida Kalisza, który oddał celny strzał zza pola karnego. Trzynaście minut później jeden z zawodników III-ligowego Zawiszy sfaulował w polu karnym Filipa Wójcika. Do "jedenastki" poszedł Piotr Kurbiel i pewnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

- Mimo, że wygraliśmy sparing, po szybkiej analizie, chłopcy zdają sobie sprawę, że wynik powinien być zdecydowanie wyższy - powiedział tuż po spotkaniu szkoleniowiec "biało-niebieskich", Szymon Grabowski.

I dodał: - Powinniśmy utrzec się błędów, które mogły zaważyć na stracie bramki. Mamy jeszcze dużo do poprawy. Dziś było widać, że pewne nasze założenia może w pewnym momencie nam przeszkadzały, bowiem chłopcy chcieli zaprezentować się jak najlepiej.

Nie jest jeszcze wiadome z kim za tydzień Stomil zagra ostatni mecz kontrolny przez rozpoczęciem rundy wiosennej eWinner 2 ligi. Obecnie trwa ustalanie szczegółów.

Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 0:2 (0:0)

0:1 - Dawid Kalisz 53'
0:2 - Piotr Kurbiel 67' (k.)

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk - Bartosz Waleńcik (70' Lukáš Kubáň), Hubert Sadowski, Igor Kośmicki (70' Igor Jędrzejczyk), Michał Karlikowski (46' Filip Wójcik), Dawid Kalisz (75' Michał Karlikowski), Łukasz Borkowski (46' Sebastian Szypulski), Hubert Krawczun (70' Łukasz Borkowski; 75' Werick Caetano), Shun Shibata (70' Bartosz Florek), Werick Caetano (46' Maciej Spychała), Bartosz Florek (46' Piotr Kurbiel)