Imieniny: Bogdana, Józefa
Data dodania: 2022-07-03 16:52

Stomil pokonał I-ligową Arkę Gdynia

Ośrodek sportowy w Gniewinie, w którym rozegrano sobotnią grę kontrolną Arki Gdynia ze Stomilem Olsztyn

W pierwszym spotkaniu pod wodzą nowego szkoleniowca, Stomil pokonał w Gniewinie I-ligową Arkę Gdynia. -  Na pewno cieszy poziom podejścia i zaangażowania wszystkich zawodników w grę zespołu, co pokazuje, że rywalizacja w zespole o miejsce w składzie na pierwszy mecz jest duża, a co najważniejsze odbywa się na zdrowych zasadach - powiedział tuż po spotkaniu nowy trener Stomilu, Szymon Grabowski.

W związku z wycofaniem się z rozgrywek Wigier Suwałki, olsztyński zespół "na szybko" znalazł na sobotnią grę kontrolną innego rywala. Okazała się nim I-ligowa Arka Gdynia, która od kilku dni przebywała na zgrupowaniu w Gniewinie (woj. pomorskie).

Stomil dość niespodziewanie już w pierwszym kwadransie gry objął prowadzenie za sprawą wykorzystanego rzutu karnego. Na listę strzelców wpisał się pozyskany z Olimpii Elbląg Piotr Kurbiel. Arkowcy wyrównali dobry kwadrans później. W 31 minucie uderzenie Przemysława Stolca odbił bramkarz Stomilu, ale z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Mateusz Kuzimski.

Na drugą odsłonę meczu olsztynianie wyszli ze sporymi zmianami w składzie, bowiem zagrało w nim m.in, aż pięciu testowanych zawodników, których personaliów klub na razie nie chce zdradzać. W 60 minucie Kurbiel ponownie dał się we znaki Michałowi Molendzie i mocnym strzałem pokonał bramkarza "żołto-niebieskich".

Siedem minut później olsztynianie ponownie mieli "jedenastkę". Pewnym egzekutorem okazał się tym razem Maciej Spychała. W 83 minucie Arka natomiast mogła strzelić jeszcze jedną bramkę, ale Mateusz Żebrowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Do końca spotkania wynikł już nie uległ zmianie.

Było to trzecie sparingowe zwycięstwo Stomilu w okresie przygotowawczym do sezon eWinner 2 ligi. Tydzień "Duma Warmii" wygrała 2:0 z Radunią Stężyca (ligowy rywal), a w środę  3:1 z Polissą Żytomierz (II liga ukraińska). Za tydzień (9 lipca) Stomil zagra ostatni sparing przed startem ligi. Do Olsztyna przyjedzie III-ligowa Olimpia Grudziądz. Za dwa tygodnie czeka nas ligowy wyjazd do Kołobrzegu na mecz z miejscową Kotwicą.

- Mecz kontrolny, w którym pierwszy raz nie byliśmy podzieleni na dwie jedenastki - powiedział tuż po spotkaniu dla oficjalnej strony klubu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Z racji, że do rozpoczęcia sezonu pozostały dwa tygodnie, chcemy by ostatnie sparingi były już zbliżone do rywalizacji ligowej. Zadowolony jestem z realizacji przedmeczowych założeń, które zawodnicy mieli nakreślone. Umiejętnie konstruowaliśmy ataki po płynnych, szybkich akcjach z przeniesieniem ciężaru gry. Na pewno cieszy poziom podejścia i zaangażowania wszystkich zawodników w grę zespołu, co pokazuje, że rywalizacja w zespole o miejsce w składzie na pierwszy mecz jest duża, a co najważniejsze odbywa się na zdrowych zasadach.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 1:3 (1:1)

0:1 - Piotr Kurbiel 13' (k.)
1:1 - Mateusz Kuzimski 31'
1:2 - Piotr Kurbiel 60'
1:3 -Maciej Spychała 67' (k.)

Arka Gdynia: Michał Molenda (70' Daniel Kajzer) - Jerzy Tomal (60' Bartosz Rymaniak), Kasjan Lipkowski, Martin Dobrotka (46' Michał Marcjanik), Przemysław Stolc (46' Marcel Predenkiewicz), Mateusz Stępień, Sebastian Milewski (46' Michał Bednarski), Wojciech Zieliński (60' Janusz Gol), Kacper Skóra (46' Mateusz Żebrowski), Olaf Kobacki (60' Patryk Soboczyński), Mateusz Kuzimski (60' Karol Czubak)

Stomil Olsztyn: Jakub Wąsowski - Szymon Dowgiałło, Mateusz Jarzynka, Lukáš Kubáň, zawodnik testowany, Hubert Krawczun, Shun Shibata, Michał Karlikowski, Karol Żwir, Piotr Kurbiel, Filip Wójcik (druga połowa) Grzesiak - Kośmicki, zawodnik testowany,  Jońca, zawodnik testowany, Spychała, Szypulski, zawodnik testowany, Jóźwicki, zawodnik testowany, zawodnik testowany