Imieniny: Ireny, Waldemara
Data dodania: 2014-07-12 16:15
Ostatnia aktualizacja 2014-09-09 10:54

Stomil pewnie pokonał IV-ligową Drwęcę

Dziś (12.07.) w Nowym Mieście Lubawskim zespół Stomilu Olsztyn rozegrał drugie spotkanie kontrolne przed rozpoczęciem I ligi. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego pokonali IV-ligową Drwęcę 1:4 (0:2). Mamy zdjęcia z meczu!

Warunki gry dla obu zespołów nie były dziś sprzymierzeńcem. Przez całe spotkanie padał deszcz co z całą pewnością utrudniało wypełniać założenia taktyczne. Przez dwa pierwsze kwadranse gra toczyła się w środku boiska z lekką przewagą zespołu z Olsztyna. Na prowadzenie gości dopiero w 30 minucie wyprowadził Japończyk Yasuhiro Katō, który po błędzie obrony znalazł się sam na sam z bramkarzem Drwęcy. Na chwilę przed przerwą wynik spotkania podwyższył testowany zawodnik z Ukrainy Irakli Meschia.

Druga część spotkania również należała do olsztynian. Piłkarze Drwęcy ograniczali się do kontraktatów. Po jednym rzutów różnych najwyżej do dośrodkowania wyskoczył testowany w Drwęcy Michał Miller, który strzałem głową pokonał Michała Przyborowskiego. Końcówa meczu była jednak zabójcza w wykonaniu piłkarzy Stomilu. Najpierw w 85 minucie Paweł Piceluk zdecydował się na silny strzał z 20 metrów po którym mokra piłka wyleciała z rąk golkiperowi gospodarzy i wpadła do siatki. Dwie minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Piceluk.

Spotkanie w Nowym Mieście Lubawskim było dopiero drugim meczem kontrolnym na trzy tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek I ligi. Kolejny sparing olsztynianie rozegrają w środę w Ostródzie z III-ligowym Sokołem.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Stomil Olsztyn 1:4 (0:2)

0:1 - Yasuhiro Katō 30'
0:2 - Irakli Meschia 45'
1:2 - Michał Miller 64'
1:3 - Paweł Piceluk 85'
1:4 - Paweł Piceluk 87'

"Dzisiaj były dobre i słabsze momenty w naszej grze. Wyglądało to lepiej niż w środę, choć przeciwnik był zdecydowanie słabszy od Znicza Pruszków. Zawodnicy mieli zaprezentować się na maksimum swoich możliwości, bo dzisiaj nie chodziło mi o wynik, a o zastosowanie pewnych elementów taktycznych, które były realizowane dość poprawnie, chociaż nie jest to jeszcze to czego oczekuję od drużyny" - powiedział po sparingu dla olsztyn.com.pl trener Mirosław Jabłoński."Wiem już komu podziękuję za testy, ale najpierw dowie się o tym osobiście sam zawodnik" - dodał.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46' Michał Przyborowski) - Adrian Korzeniewski, Élton, Tomasz Wełna (46' Arkadiusz Czarnecki), Naoya Shibamura (46' Wojciech Dziemidowicz), Tomasz Sedlewski (46' Piotr Darmochwał), Irakli Meschia (46' Paweł Głowacki), Dawid Szymonowicz (46' Arkadiusz Mroczkowski), Saulo Camargo (46' Michał Trzeciakiewicz), Yasuhiro Katō (46' Piotr Wypniewski), Krzysztof Filipek (46' Paweł Piceluk)

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie: zawodnik testowany - Piotr Kacperek (46' Karol Styś), Damian Kostkowski, Grzegorz Naczas (55' Oskar Osika), Grzegorz Domżalski (46' Arkadiusz Kuciński), Jakub Sierzputowski (55' Filip Kasprowicz), Łukasz Kuśnierz, Krzysztof Dąbkowski, Krystian Oleszko (46' Michał Piceluk), Valentin Dah, Michał Miller (70' Adam Grisgraber)

Źródło: własne