Imieniny: Anatola, Atanazego
Data dodania: 2023-09-03 21:45

Stomil Olsztyn. Drugi mecz nowego trenera, drugie zwycięstwo [ZDJĘCIA]

Radość olsztyńskiej ekipy po zwycięstwie nad Chojniczanką Chojnice

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali u siebie z Chojniczanką Chojnice. Było to drugie zwycięstwo z rzędu olsztyńskiego zespołu w II lidze.

W podstawowej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem doszło tylko do jednej zmiany. Od pierwszej minuty przy al. Piłsudskiego 69a zobaczyliśmy Michała Karlikowskiego, który w Stalowej Woli zdobył bramkę na wagę zwycięstwa 1:0.

W tym meczu czerwoną kartką ukarany został Janusz Bucholc, za przeszkadzanie w wybiciu autu przez Jakuba Kowalskiego. Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej zdyskwalifikowała trenera Stomilu na dwa spotkania. Bucholc musiał to spotkanie (i następne z KKS-em 1925 Kalisz) oglądać z trybun. Zespół z ławki trenerskiej kierował asystent pierwszego trenera Grzegorz Lech.

Pierwsze dziesięć minut spotkania było bardzo aktywne. Już w pierwszej minucie groźną akcję przeprowadził Stomil za sprawą Filipa Wójcika, która jednak zakończyła się tylko rzutem rożnym. Chwilę później podanie Łukasza Szramowskiego przejęli gospodarze i wyprowadzili groźną kontrę, która na szczęście nie zakończyła się golem. W 8 minucie w polu karnym z woleja strzelał Michal Bezpalec, ale piłka uderzenona przez piłkarza Stomilu poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 14 minucie spotkania trybuny oszalały. Pięknego gola strzelił Filip Wójcik, wahadłowy otrzymał dobre podanie od Bezpalca i posłał piłkę prosto w okienko z 10 metra pola karnego. Po strzeleniu gola przez Stomil mecz nadal był wyrównany, olsztyńska drużyna próbowała podwyższyć wynik, ale żaden strzał nie stworzył nawet zagrożenia. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Bezpalec ładnym uderzeniem prosto w okienko uszczęśliwił trybuny po raz drugi. Po tym trafieniu piłkarze Stomilu wykonali tzw. “kołyskę”, dedykowaną właśnie dla Bezpalca, który przed w sierpniu został szczęśliwym tatą.

W przerwie meczu sztab szkoleniowy Stomilu postanowił przeprowadzić podwójną zmianę. Na boisko weszli Hubert Sadowski oraz Tomasz Bała. Boisko opuścili Lukáš Kubáň oraz Piotr Kurbiel.

Pierwsze pół godziny drugiej połowy nie przyniosło nic ciekawego. Dopiero pod koniec meczu pojawiły się emocje. Michał Karlikowski popełnił błąd w polu karny, faulował i goście mieli rzut karny. “Jedenastkę” pewnie wykonał Tomasz Mikołajczak i goście złapali kontakt. Chwilę później gospodarze mogli odpowiedzieć golem Filipem Wójcika, ale nasz zawodnik nie wykorzystał idealne sytuacji.

Olsztynianie dowieźli do końca zwycięstwo i tym samym zgarnęli drugi komplet punktów z rzędu. Stomil po 7. kolejkach ma na swoim koncie 10 punktów i znajduje się w środku II-ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Stomil zagra dopiero za tydzień, ponownie na własnym boisku. Do Olsztyna przyjedzie KKS 1925 Kalisz, a mecz zaplanowano na 11 września (poniedziałek) o godzinie 18:30.

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 2:1 (2:0)

1:0 - Filip Wójcik 14'
2:0 - Michal Bezpalec 45'
2:1 - Tomasz Mikołajczak 76' (k.)

Stomil: Łukasz Jakubowski - Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Igor Kośmicki, Lukáš Kubáň (46' Hubert Sadowski), Michał Karlikowski, Karol Żwir (82' Yūdai Shinonaga), Michal Bezpalec, Łukasz Szramowski (87' Filip Laskowski), Hubert Krawczun (67' Marcin Stromecki), Piotr Kurbiel (46' Tomasz Bała)

Chojniczanka: Damian Primel - Czesław Raburski (59' Sebastian Szczytniewski),  Sebastian Golak, Andrias Edmundsson, Grzegorz Szymusik,  Antoni Prałat, Ariel Borysiuk (67' Błażej Szczepanek), Damian Nowacki (46' Oskar Paprzycki), Tomasz Mikołajczak, Peter Kolesár (46' Dominik Banach), Piotr Giel (46' Marcin Kozina)

Żółte kartki: Kośmicki, Kubáň, Wójcik (Stomil); Golak (Chojniczanka)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)