Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2023-02-04 17:48

Łukasz Kozłowski

Stomil bez przekonywującego zwycięstwa nad juniorami [ZDJĘCIA]

Piłkarze Stomilu podczas przerwy w spotkaniu z juniorami na boisku na olsztyńskich Dajtkach

W sobotę w godzinach popołudniowych piłkarze Stomilu zmierzyli się w meczu kontrolnym z zespołem juniorów.

Pierwotnie podopieczni Szymona Grabowskiego mieli zagrać w niedzielę mecz kontrolny z Lechią Gdańsk, jednak rywale na początku tygodnia odwołali sparing. Sztab szkoleniowy zorganizował zatem potyczkę z Wisłą Płock, ale ta została w piątek... odwołana z powodu śnieżycy jaka panowała w województwie mazowieckim. Zadecydowano, że zostanie zatem rozegrany sparing z drużyną U19 prowadzoną przez Pawła Głowackiego, która przygotowuje się na wiosnę do gry w Makroregionalnej Lidze Juniorów.

W wyjściowym zestawieniu teoretycznie wyszła najsilniejsza jedenastka. Gole w tej części gry jednak nie padły (spotkanie rozegrano 2 x 30 minut), co mogło dziwić skromnie zgromadzoną publiczność na obiekcie na olsztyńskich Dajtkach. Wprawdzie podopieczni Szymona Grabowskiego mieli przygniatającą przewagę, nie potrafili tego udokumentować golem.

W przerwie spotkania padło kilka mocnych słów i druga odsłona wyglądała już inaczej. W 36 minucie meczu pierwszą bramkę strzelił kapitan II-ligowca Karol Żwir, który wykorzystał błąd obrony drużyny juniorów. Wynik w meczu podwyższył w 45 minucie Bartosz Waleńcik. Środkowy obrońca wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i głową trafił do bramki rywala.

W środę (8 środę) piłkarze Stomilu rozegrają grę kontrolną ze Zniczem Pruszków, natomiast w sobotę (11 lutego) z Zawiszą Bydgoszcz. Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek II ligi Stomil ma rozegrać ostatni mecz sparingowy, przeciwnik jest w tym momencie poszukiwany.

Pierwszy mecz ligowy w nowym roku kalendarzowym olsztynianie rozegrają za trzy tygodnie. Przeciwnikiem 26 lutego (niedziela) o godzinie 14:30 będzie Polonia Warszawa.

W klubie zapowiadają także na najbliższy poniedziałek "kilka dobrych informacji".

Stomil Olsztyn - Stomil Olsztyn (U-19) 2:0 (0:0)

1:0 - Karol Żwir 36'
2:0 - Bartosz Waleńcik 44'

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk (31' Konrad Syldatk) - Filip Wójcik, Igor Kośmicki, Bartosz Waleńcik, Lukáš Kubáň, Karol Żwir, Maciej Spychała (31' Dawid Kalisz), Shun Shibata, Werick Caetano (31' Michał Karlikowski), Bartosz Florek, Piotr Kurbiel (31' Łukasz Borkowski)

Stomil Olsztyn juniorzy: Konrad Syldatk (31' Jakub Mądrzyk) - Igor Jędrzejczyk, Maciej Naroch, Igor Olszewski, Jan Brzykcy, Jakub Krztoń, Jakub Babalski, Brajan Zakrocki, Szymon Kucharzewski, Mateusz Drabiszczak, Olaf Gawdziński