Motocyklista, który potrącił 6-letnią rowerzystkę w rękach policji! Usłyszał kilka zarzutów

Motocyklista, który potrącił 6-letnią rowerzystkę w rękach policji! Usłyszał kilka zarzutów
Potrącenie 6-letniej rowerzystki
Fot. Screen z monitoringu autobusu miejskiego

Policjanci z Olsztyna zatrzymali motocyklistę, który jadąc rondem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej potrącił 6-letnią rowerzystkę, po czym odjechał. Sprawa obiegła media w całej Polsce. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 25 czerwca na ul. Artyleryjskiej w Olsztynie. Z ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna kierujący motocyklem, przejeżdżając przez przejazd dla rowerów potrącił 6-letnią dziewczynkę na rowerze. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Jednak zdążył się zatrzymać, przesunąć rowerek dziecka, a na koniec powiedział matce 6-latki, że „nic się nie stało”. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule: Motocyklista potrącił 6-latkę i uciekł. Czy sprawca uniknie odpowiedzialności? Są nowe fakty [WIDEO].

Nagranie z monitoringu autobusu obiegło media w całej Polsce. Ostatecznie policjanci dotarli do motocykla, który był zaparkowany w jednym z podziemnych garaży, a później zatrzymali sprawcę potrącenia małej rowerzystki.

Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna został przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że nie posiada wymaganych uprawnień, a jednoślad nie miał tablicy rejestracyjnej.

36-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że bezpośrednio po tym, jak potrącił 6-latkę, zatrzymał się i sprawdził, czy nie potrzebuje ona pomocy, po czym odjechał.

Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu. Grozi mu za to grzywna do 5 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd może orzec wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Z miasta 2020-07-30 20:25:13 81.155.*.*
  Absolutnie nie chce bronić tu motocyklisty ale na filmie wyraźnie widać że to nie motocyklista potrącił dziewczynkę a dziewczynka zachaczyla rowerem o tylne kolo motoru.Rowerzysci powinni przez pasy rower przeprowadzać a nie przez nie przejezdzac
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 4
 • MrP 2020-07-30 09:07:36 213.73.*.*
  Na filmie widać wyraźnie że nie motocyklista potrącił dziecko tylko to dziecko goniło za matką i uderzyło w tylne koło motocykla. Ja nigdy bym tak dziecka nie zostawił na psach 3 metry za sobą. Powinno jechać obok matki po prawej stronie. A według prawa to chyba dzieci poniżej 13 (jeśli się nie mylę) na rowerze są osobami pieszymi więc powinny przechodzić po pasach i jeździć rowerem po chodniku pod opieką osoby dorosłej a nie gonić opiekuna przez przejazd.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 5
 • Obywatel 2020-07-29 18:14:35 188.146.*.*
  POlicja w Olsztynie juz dawno ta sprawę umorzyła bo tylko to potrafi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
 • kierowca. 2020-07-29 16:11:27 82.139.*.*
  Abstrahując od całej sytuacji to powątpiewam czy jest rozsądne to, aby pozwalać kilkuletniemu dziecku poruszać się rowerem na przejeździe rowerowym przez jezdnię. Kodeks drogowy wskazuje te miejsca jako szczególnie niebezpieczne, więc wydaje się, że do pewnego wieku, rodzic powinien z takim dzieckiem zsiąść z rowerów i przejść razem trzymając dziecko za rączkę. Dzieci w takim wieku mają jeszcze słabą koncentrację i potrafią w oka mgnieniu zainteresować się choćby leżącym na jezdni kolorowym przedmiotem, a wówczas do tragedii droga jest już ekstremalnie krótka.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 3
 • komentator 2020-07-29 12:48:20 79.191.*.*
  Logika. Jechał motocyklem bez uprawnień, pojazdem niedopuszczonym do ruchu - i teraz potencjalna kara: "Dodatkowo sąd może orzec wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów." - chyba ktoś liczy na to, że sprawca udusi się od śmiechu, czytając co mu grozi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 2