Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-08 12:55

Aleksandra Sawczuk

„SpotkajMY się w Kortowie”. Ruszyła rekrutacja na UWM

„SpotkajMY się w Kortowie”. Ruszyła rekrutacja na UWM
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, jako największa uczelnia w regionie, świętująca w tym roku 25-lecie istnienia, stara się kształcić studentów, przede wszystkim, odpowiadając na potrzeby rynku pracy. Kandydaci mają już oficjalnie szansę, aby wziąć udział w rekrutacji, w której mogą dokonać wyboru spośród 75 kierunków.

reklama

Uczelnia zapewnia możliwość zarówno studiowania dziennego, jak i zaocznego. Hasło przewodnie rekrutacji stanowi „SpotkajMY się w Kortowie”, które umieszczono na banerach w wielu obszarach naszego miasta.

Pierwszym krokiem do podjęcia nauki na UWM-ie jest dokonanie rejestracji i założenie konta w Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK), załączenie niezbędnych dokumentów, a także wniesienie opłaty rekrutacyjnej.

Czas na podjęcie aplikacji wyznaczono do: 15 lipca – w przypadku kandydatów na studia stacjonarne I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie, a do 22 lipca – w przypadku kandydatów na studia.

Ostatniego dnia, rejestracja możliwa jest do godziny 15.00, niezależnie od wybranej formy.

Pierwsze ogłoszenie listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia, nastąpi 18 lipca, od godz. 13.00.

Wyniki, dotyczące studiów stacjonarnych II stopnia, niestacjonarnych I i II stopnia i niestacjonarnych jednolitych magisterskie opublikowane zostaną 25 lipca, od godz. 12.00.

Aby potwierdzić chęć studiowania, kandydaci zobowiązani będą do dostarczenia wymaganych dokumentów; jak wyżej, odpowiednio do 25 lipca (do 15.00) i 31 lipca (do godz. 15.00) do Punktu Obsługi Klienta (ul. Oczapowskiego 12b) bądź listownie.

W tym roku UWM proponuje aż 75 kierunków kształcenia, w tym kilka nowych, m.in. logistykę, resocjalizację z penitencjarystyką czy biogospodarkę rybacką.

Warto wspomnieć, iż uniwersytet prowadzi także kształcenie w języku angielskim.

W roku akademickim opłata rekrutacyjna wynosi: 150 zł dla osób ubiegających się o przyjęcie na kierunki: sztuki wizualne, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, produkcja muzyczna i realizacja dźwięku oraz 85 zł – w przypadku pozostałych kierunków.

Więcej szczegółowych informacji, dotyczących oferty uczelni, nasi Czytelnicy znajdą TUTAJ.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl