Spacery-Rowery po raz drugi!

Spacery-Rowery po raz drugi!
Fot. Spacery-Rowery 2011/olsztyn.com.pl

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji akcji pod hasłem Spacery-Rowery. Będzie to wyjątkowa kulminacja Olsztyn Aktywnie dla miłośników wielu dyscyplin rekreacyjnych. Imprezę objęliśmy swoim patronatem medialnym.

45255_spacery_plakat_B2_480

Na co dzień wiele mówi się o tym, że sport i spędzanie wolnego czasu aktywnie – sprawia, że nie tylko wyglądamy, ale i czujemy się lepiej. W związku z tym w Olsztynie prowadzona jest od trzech lat akcja Olsztyn.Aktywnie!, która ma za zadanie rozbudzać w nas energię i zachęcać do spacerów, rowerowych przejażdżek i biegów.

Specjalnymi wydarzeniami w kalendarzu Olsztyn.Aktywnie! są zawsze tzw. kulminacje, będące pierwszorzędnymi wizytówkami tego projektu.

Kolejna kulminacja - Spacery-Rowery - szykuje się już w najbliższą niedzielę 23 września na stadionie Leśnym w Olsztynie.

Organizatorem akcji jest Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn”.

Wszyscy, którzy brali udział w pierwszej odsłonie tej imprezy wiedzą, iż mogą tam liczyć na opiekę profesjonalnych instruktorów poszczególnych dyscyplin, towarzyską atmosferę, mnóstwo atrakcji w miasteczku imprezy oraz ciekawą trasę w Lesie Miejskim. Osoby dla których Spacery-Rowery wciąż pozostają niewiadomą, z pewnością mogą liczyć na to, iż otrzymują tam wyjątkową szansę na zrobienie pierwszego kroku w stronę radosnej zabawy na świeżym powietrzu.

Podczas tej plenerowej imprezy zlokalizowanej na Stadionie Leśnym znajdziemy coś dla ciała, dla ducha, a dodatkowo… dla kieszeni, ponieważ Spacery-Rowery będzie nagradzała swoich uczestników licznymi upominkami i nagrodami.

O dobrą formę ciała i pogodę ducha zadbają łatwe trasy wytyczone w bliskim otoczeniu Stadionu Leśnego. Trasy będą przygotowane specjalnie dla:

* miłośników marszów Nordic Walking,

* amatorów marszobiegów,

* rowerzystów lubiących spokojne przejażdżki,

* spacerowiczów chcących poznać uroki Lasu Miejskiego w towarzystwie Przewodnika PTTK.

Scenariusz pełnego uczestnictwa w imprezie:

  1. Zgłoszenie się w biurze imprezy na Stadionie Leśnym (indywidualnie lub w towarzystwie dowolnej liczby osób);

  2. Pobranie specjalnej karty startowej (bez żadnych opłat);

  3. Pokonanie w dowolny sposób (pieszo, biegiem, na rowerze) czytelnie oznakowanej trasy (około 2 km dla piechurów, około 3 km dla rowerzystów), na której będą zlokalizowane interesujące punkty kontrolne;

  4. Oddanie wypełnionej karty startowej w biurze imprezy.

Punkty kontrolne będą stanowiły nie lada atrakcję. W wyraźnie oznakowanych miejscach, na uczestników będzie czekać np.: przekraczanie granicy państwa na posterunku przygotowanym przez Straż Graniczną, skorzystanie z oferty leśnego punktu bibliotecznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie lub możliwość zbadania kilku ważnych parametrów swojego organizmu - pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziomu tkanki tłuszczowej czy poziomu ciśnienia.

Zaliczenie całej trasy i złożenie w biurze imprezy wypełnionej karty startowej oznacza przepustkę do udziału w wielkiej loterii zaplanowanej na finał akcji, około godziny 14:30. Warto tutaj wspomnieć, iż trasę można przemierzać dowolną ilość razy, zwiększając tym samym swoje szanse w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Na Stadionie Leśnym zostanie stworzone miasteczko, w którym znajdą się ciekawe stoiska przygotowane między innymi przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie, Straż Pożarną czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie.

O odzyskanie energii po wysiłku na trasie zadba profesjonalna ekipa cateringowa Racjonalneodzywianie.pl. W miasteczku będzie także szansa wysłuchania wielu praktycznych porad na temat zalet i zasad zdrowego żywienia, obejrzenia pokazów gotowania, a także bezpłatnego skosztowania smacznych potraw przygotowanych na oczach publiczności.

Wszyscy, którzy dotrą autobusem w okolice Lasu Miejskiego i w biurze imprezy okażą skasowany w tym celu bilet, wezmą udział w dodatkowej loterii z nagrodami rzeczowymi.

Zapraszamy w niedzielę /23 września/ o godz. 11:00 na plac przy oczku wodnym z fontanną na terenie parku Jakubowo (al. Wojska Polskiego, naprzeciwko budynku Szpitala MSW z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie). Miłośnicy wszystkich dyscyplin wspólnie wykonają honorową rundę wokół jeziorka, po czym wszyscy udadzą się w kierunku Stadionu Leśnego.

Wszystkie trasy Spacery-Rowery będą otwarte od godz. 11:30 do 14:30.

Impreza ma charakter otwarty- udział jest całkowicie bezpłatny, nie ma narzuconego tempa zaliczania trasy, uczestnicy mogą samodzielnie wybrać godzinę przybycia do Lasu Miejskiego i poziom swojego zaangażowania w imprezę (np. liczbę pobranych kart startowych i wykonanych okrążeń na trasie).Źródło: inf. organizatora/własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz