Śmiertelny wypadek pod Olsztynem. 35-letni pieszy szedł bez odblasków

Śmiertelny wypadek pod Olsztynem. 35-letni pieszy szedł bez odblasków
Miejsce śmiertelnego wypadku w okolicach Wójtowa
Fot. KMP Olsztyn

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (10 października) wieczorem, na drodze krajowej nr 16 w okolicy Wójtowa. Kierowca osobowego volkswagena potrącił pieszego, który szedł niewłaściwą stroną pobocza bez odblasków. Niestety, 35-latek zmarł.

Do wypadku doszło około godz. 21, na DK16 w okolicy miejscowości Wójtowo. Pieszy znajdował się poza obszarem zabudowanym, szedł niewłaściwą stroną pobocza, nie miał także wymaganych przez przepisy odblasków. 58-letni kierowca volkswagena, którym ciągnięta była laweta, nie zauważył mężczyzny i w niego uderzył.

Niestety, 35-latek zginął na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

Każdy, najmniejszy nawet odblask zwiększa nasze szanse na drodze – pieszy z odblaskiem widoczny jest z odległości od 150 m i więcej. Taki dystans między kierowcą a pieszym jest wystarczający aby odpowiednio wcześniej zaplanować i podjąć manewry zmierzające finalnie do bezpiecznego ominięcia pieszego

- przypominają olsztyńscy policjanci.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Kasia 2020-10-13 09:46:45 212.87.*.*
    Utrata bliskiej osoby w wypadku jest niezwykle tragicznym przeżyciem dla wszystkich bliskich. W tej sytuacji mogę jedynie złożyć rodzinie kondolencje i poradzić zgłoszenie się do profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej AE, która zajmie się kwestiami prawnymi dotyczącymi odszkodowania. W obliczu tak wielkiej tragedii najlepszym wyjściem jest pozostawienie tych spraw wyspecjalizowanym ludziom, telefon: 533-200-004.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 9
  • taak 2020-10-12 21:46:11 88.156.*.*
    Współczuję kierowcy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0