Śmierć na torach. Szynobus jadący do Olsztyna potrącił 61-letnią kobietę

Śmierć na torach. Szynobus jadący do Olsztyna potrącił 61-letnią kobietę
W okolicjach miejscowości Grom na torach zginęła 61-letnia kobieta
Fot. KWP Olsztyn

Wczoraj (28 lipca) w okolicach miejscowości Grom (powiat szczycieński) doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg jadący do Olsztyna z Ełku potrącił siedzącą na torach kobietę. 61-latka zmarła na miejscu.

Do tragedii doszło około godz. 14:45 w rejonie miejscowości Grom. Policjanci dostali zgłoszenie, że szynobus relacji Ełk-Olsztyn potrącił na torowisku pieszą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że maszynista na łuku drogi, w odległości około 100 m, zauważył siedzącą na torowisku kobietę, a przy niej rower. 52-latek natychmiast włączył sygnały ostrzegawcze, jednak z relacji świadków wynika, że kobieta nie reagowała.

Pociąg uderzył w 61-latkę, która w wyniku licznych obrażeń zmarła na miejscu.

Szynobusem podróżowało 37 osób. Na szczęście żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń. Maszynista był trzeźwy.

Śledczy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych. Teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragedii.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • Ol 2020-07-30 17:27:27 5.173.*.*
    He... A co kobieta robiła na torowisku?? Dał sygnał, ok..ona nie słyszała bo może była niesłysząca.. ale na litość boską.. miała oczy.. to pociąg a nie zabawka, której może nie zauważyć.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Prezydent 2020-07-30 13:14:34 178.235.*.*
    Nie rozumiem dlaczego sie nie zatrzymał? Sygnał to że może na świnie w chlewie puszczać, zarzut zabójstwa trzeba tu postawić
    Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść