Śledczy z Olsztyna rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 8 członków gangu [ZDJĘCIA]

Śledczy z Olsztyna rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 8 członków gangu [ZDJĘCIA]
Olsztyńscy śledczy zatrzymali 8 członków gangu
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur oraz funkcjonariusze KAS z Olsztyna zatrzymali ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Działania przeprowadzono na terenie dwóch województw: zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Dwa lata temu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wpadli na trop tytoniowej szajki, która działała na terenie powiatu wałeckiego. Wówczas zatrzymano 5 mężczyzn, w tym organizatora gangu. Wtedy zabezpieczono wyroby akcyzowe o wartości niemal 5,5 mln zł i zdeponowali ponad 14 tys. euro, 526 dolarów i prawie 2,3 mln zł w gotówce.

Śledczy z Olsztyna prowadzili dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Ustalono, że gang działał na terenie województw zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Grupa przestępcza trudniła się nabywaniem na terytorium Polski, przewożeniem, wytwarzaniem, przechowywaniem i sprzedażą krajanki tytoniowej oraz handlem białoruskimi papierosami. 25 sierpnia na wniosek prokuratora zatrzymano 7 mężczyzn (6 Polaków i Ormianina) i jedną Polkę.

W trakcie ostatniej akcji przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze.

- Zabezpieczono telefony komórkowe, laptopy, karty SIM. Ujawniono środki finansowe w wysokości ponad 1 mln zł i mienie ruchome o wartości prawie 306 tys. zł, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Natomiast w mieszkaniu 46-letniej kobiety z powiatu kołobrzeskiego funkcjonariusze SG i KAS ujawnili broń palną CZ wraz z magazynkiem oraz 29 sztuk amunicji. Broń gazową wraz z 18 sztukami amunicji gazowej znaleziono u 39-letniego Ormianina – informuje Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Członkom gangu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a ich szef może trafić za kratki nawet na 10 lat. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec siedmiu mężczyzn (w wieku od 30 do 45 lat) środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast kobieta została objęta dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Xxx 2020-08-31 21:22:28 81.190.*.*
  To dobre chłopaki są
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Kolo 2020-08-29 10:10:30 188.147.*.*
  A kiedy rozbija grupę w ratuszu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Warmiak 2020-08-28 21:29:00 109.241.*.*
  Nie ma czegoś takiego jak funkcjonariusze kas, są funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej, proszę być precyzyjnym, to tak jakby napisać funkcjonariusze ministerstwa sprawiedliwości a nie Służby Więziennej
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0