Skatepark w pobliżu Zatoki Miłej w Olsztynie zostanie rozbudowany [PROJEKTY]

Skatepark w pobliżu Zatoki Miłej w Olsztynie zostanie rozbudowany [PROJEKTY]
Skatepark nad jeziorem Ukiel zostanie rozbudowany
Fot. Warmia Riders

Już niedługo skatepark w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel zostanie rozbudowany. Projekt jest realizowany w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Skatepark przy Zatoce Miłej w Olsztynie zostanie rozbudowany. Wkrótce wielbiciele jazdy na desce, rolkach albo BMX-ach będą mogli korzystać z kolejnych elementów.

Realizowana inwestycja to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja rozbudowy skateparku w CRS Ukiel zdobyła niemal cztery tys. punktów.

- Projekt był inspirowany proponowaną koncepcją uzgodnioną na konsultacjach społecznych, które nasze stowarzyszenie przeprowadziło w ubiegłych latach - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Warmia Riders. - Głównym celem było stworzenie płynnego skateparku o dużej różnorodności przeszkód z wygodnymi najazdami.

W rozbudowywanej części zostaną zastosowane oryginalne rozwiązania. Wśród elementów, które powstaną są m.in. bank, manual pad, piramidka, grindboxy czy quarterpipe'y. Prace są realizowane na obszarze o wymiarach 20 na 27 metrów.

Fot. Warmia Riders

Wartość projektu to niemal pół miliona złotych.

2147382000

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2022-01-16 23:06:40 81.33.*.*
    Grzymowicz nigdy nic nie zrobi dla Zatorza. Powód? Zawsze przegrywał w tym okręgu wyborczym z Małkowskim. Publiczne pieniądze trwoni na projekty w innych dzielnicach. Szkoła Podstawowa nr 13 od kilku lat jest w ruinie. Zawdzięcza to wybranej przez Grzymowicza i PO nadzwyczaj nieudolnej dyrektorce. To dzięki niej szkoła ma jedne z najgorszych wyników w Olsztynie. Miała być nowa hala sportowa, nowe boiska. Na zewnątrz są zdewastowane boiska, wiata doprowadzona do ruiny a wewnątrz obdrapana sala sportowa. Wystarczyły 4 lata rządów pupilki Grzymowicza aby z bardzo dobrej szkoły zrobić totalne dno. Aby było śmieszniej Grzymowicz wręczył jej dwa lata temu nagrodę Prezydenta!!! Bojąc się konkursu uciekła jak tchórz pozostawiając szkołę w ruinie na roczny urlop zdrowotny. Już nie wróci do szkoły. Aby było śmieszniej zastępująca ja obecna wicedyrektora przegina w drugą stronę. Więcej w tej szkole imprez i uroczystoścì religijnych niż nauki i pomocy dzieciom. Całe szczęście że wielu rodziców zabrało w odpowiednim czasie z tej szkoły swoje dzieci. SP 13 to sztandarowy przykład edukacyjnej degengrolady w Olsztynie za rządów PO. Zgodzę się z przedmówcą: gdzie jest pomoc dla SP 13 w Olsztynie?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
  • Młodzi Zatorzanie 2022-01-16 14:49:13 31.60.*.*
    Co że ścianką wspinaczkową w parku Jakubowo??!! Miała być wykonana do końca 2021r , gdzie "podziała"się kasa na tą " obywatelską" inicjatywę. Ratuszowcy!!!!! Cholera jasna zacznijcie mówić dla własnego dobra !! Gdzie plac zabaw przy szkole podstawowej nr 13 ( wygraną dobre 12 lat temu). Została tylko zniszczona drewniana wiata , która służy dla patologii i nazioli za miejsce do chlania i ćpania. Policja doskonale zna to miejsce !!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
2147382000