Skandia Maraton Lang Team już w ten weekend!

Dwudniowe zawody crossowe o charakterze widowiskowo-rekreacyjnym organizowane przez grupę Lang Team już w ten weekend! Pierwszego dnia kibicujemy zawodowcom, a drugi dzień, podobnie jak w roku ubiegłym, to propozycja dla amatorów na zróżnicowanych pod względem trudności trasach.

Przedsięwzięcie o ogólnopolskim wymiarze promocyjnym ma charakter wybitnie rekreacyjny, rodzinny i znakomicie wpisuje się w naturalne walory Olsztyna. Przebieg maratonu w Olsztynie może być podobny do tego z białowieskiej puszczy. Na pewno będzie szybki, więc jeśli chcesz się liczyć w czołówce, nie będzie można pozwolić sobie na słabość lub nieuwagę. Pogoń za rywalami będzie kosztować wtedy zbyt wiele sił i energii i niektórzy przekonali się o tym właśnie w Białowieży. Trasa w Olsztynie prowadzi głównie po terenach zalesionych. Przebiega w 90% drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też odcinki szutrowe i asfaltowe. Olsztyńska Skandia może sprawić największe problemy w czasie ewentualnych opadów deszczu. Trudnością może być błoto na niektórych odcinkach, ale nie z takimi przeszkodami radzili sobie już maratończycy tego prestiżowego cyklu.

Program towarzyszący imprezie:

12 czerwca - mistrzostwa zawodowców w ramach Vacansoleil Grand Prix MTB, szczegółowe informacje na www.grandprixmtb.pl. Po południu inauguracja lokalnych obchodów „Święta Rowerzystów”, m.in. przejazd ulicami miasta zakończony grupowym zdjęciem, spotkanie z gwiazdami kolarstwa, szereg loterii i konkursów. NOCNE BICIE REKORDU GUINNESSA w "jeździe dookoła koła" na dziedzińcu olsztyńskiego zamku, któremu towarzyszyć będzie szereg atrakcji!

13 czerwca - zmagania amatorskie i rodzinne w ramach Skandia Maraton Lang Team. Start o godz. 11.00 w miasteczku zawodów na Lotnisku Aeroklubu Warmińsko Mazurskiego przy ul. Lotniczej.

Dystanse:
Rodzinny- 8 km
MINI - 28 km
MEDIO - 53 km
GRAND FONDO - 73 km

Na wszystkich, którzy odwiedzą Lotnisko Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie czeka masa atrakcji. Będzie samochód wystawienniczo-serwisowy Shimano oraz sieci Dobre Sklepy Rowerowe. Na zwycięzców dystansu rodzinnego czeka rower Giant Boulder. Poza tym do wylosowania wśród wszystkich uczestnikowi będzie m.in. skuter Zumico i dwuosobowy weekend w SPA Nałęczów. W miasteczku stanie także wielki Telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami.

Źródło: Własne/skandiamaraton.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz