Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2023-08-18 21:13

Mateusz Sikorski

Siatkówka plażowa wraca do Starych Jabłonek. Wkrótce finał mistrzostw Polski

Siatkówka plażowa wraca do Starych Jabłonek. Wkrótce finał mistrzostw Polski
Patronem zawodów w Starych Jabłonkach jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin
Fot. Mateusz Sikorski / Olsztyn.com.pl

W czwartek (17 sierpnia) odbyła się konferencja dotycząca organizacji finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który odbędzie się w Starych Jabłonkach w dniach 25-27 sierpnia. Oprócz organizatorów głos zabrał patron i fundator nagród, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. 

reklama

Bardzo się cieszę, bo wspomnienia wróciły - rozpoczął marszałek, wspominając pierwsze zawody siatkówki plażowej w Starych Jabłonkach. Gustaw Marek Brzezin pełnił wówczas funkcję wójta gminy Ostróda, w której znajduje się wieś. Stwierdził także, że próby przeniesienia finałów konkursu do Olsztyna nie udały się ze względu na "inny klimat". - Chciałoby się wrócić do tego kotła starojabłońskiego, gdzie naprawdę na cały świat poszłaby wieść, że rozgrywamy ważny mecz piłki siatkowej. 

Następnie głos zabrał zasiadający w zarządzie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, były prezes Jacek Kasprzyk. 

Kiedyś mi zarzucano, że zabiłem siatkówkę plażową w Starych Jabłonkach. Teraz czeka powrót - mówił z przekąsem. Dodał, że Warmia i Mazury, jako "przepiękny region", zasługują na tego typu imprezy. Według byłego prezesa PZPS dużą zasługę w rozpropagowaniu mistrzostw ma rodzina Dowgiałło, która przez lata dbała o klimat konkursu - Zjeżdżają najlepsi polscy siatkarze, liczę na bardzo dobry jakościowo turniej. Mam nadzieję, że w przeciągu 2-3 lat będziemy już w stanie stworzyć tu imprezę formatu europejskiego. 

Jako ostatni wypowiedział się Tomasz Dowgiałło, dyrektor Hotelu Anders, gdzie organizowana jest impreza. 

Również się cieszę, że ta siatkówka plażowa wraca po 8-letniej przerwie do Starych Jabłonek - stwierdził. Podziękował także organom samorządowym, w tym marszałkowi Brzezinowi, za pomoc w organizacji wydarzenia. - Od razu skierowałem swoje pierwsze kroki do marszałka, bo wiedziałem, że bez samorządu będzie bardzo ciężko. 

Budżet imprezy ma sięgnąć prawie 600 tys. zł, z czego "większościowy" wkład przeznacza marszałek warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie wspiera także gmina Ostróda oraz powiat ostródzki. 

Zawodnicy rywalizować będą na 4 boiskach. Do swojej dyspozycji będą mieli także jedno "rozgrzewkowe" boisko. Wstęp na turniej jest bezpłatny, jak zaznacza Dowgiałło, jedyną opłatą może być ta za parking. Dla publiczności przygotowano ponad 1000 miejsc. Pierwsze mecze będą toczyć się już w piątek 25 sierpnia. Finał przewidziany jest na niedzielę, 27 sierpnia, na godzinę 15. 

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • BOJKOTUJEMY REFERENDUM 2023-08-20 00:22:55 2a00:f41:181c:*
  Myślałam że mistrzostw Europy ?!?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • MŁODA1 2023-08-19 22:16:33 5.173.*.*
  Sojusz prywatnego biznesu z samorządowymi pieniędzmi. A w tle kampania wyborcza. Biznes wkłada mało pieniędzy w imprezę a zarabia najwięcej. Samorząd rozdaje nasze pieniądze bo reklama wyborcza kosztuje. Wszyscy zadowoleni a dzieci głodne chodzą po ulicach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
 • StadionDlaStomilu 2023-08-18 22:06:39 2a01:11cf:4008:*
  Kampania wyborcza czas start?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 6

www.autoczescionline24.pl