Dziś jest: 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Data dodania: 2020-11-03 09:34

Siatkówka. Brązowi medaliści Akademickich Mistrzostw Polski są z Kortowa!

Męska reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego brała udział w Krakowie w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Przywiozła ze stolicy Małopolski brązowe medale.

W imprezie uczestniczyło 13 zespołów wyłonionych drogą wcześniejszych półfinałów. Przypomnijmy, że jeden z takich półfinałów odbył się w Olsztynie, a najlepszą ekipa okazali się gospodarze. W zespole z Kortowa, który był prowadzony przez trenerów Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza, przeważali siatkarze z drugoligowego AZS UWM i trzecioligowego KPS Gietrzwałd.

W pierwszej fazie mistrzostw zespoły grały w grupach. Kortowianie trafili do grupy C. Pokonując Uniwersytet Warszawski 2:1 (23:25, 25:18, 15:9) oraz Politechnikę Lubelską 2:0 (25:21, 25:18) zajęli pierwsze miejsce, co pozwoliło im grać od razu w strefie medalowej. W spotkaniu o finał ulegli Politechnice Opolskiej 0:2 (24:26, 16:25) i o trzecie miejsce przyszło im walczyć z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Po bardzo zaciętym pojedynku olsztyńscy studenci wygrali 3:1 (25:14, 20:25, 25:23, 25:21).

Złote medale wywalczył zespół Uniwersytetu Rzeszowskiego, a srebrne Politechniki Opolskiej. Ekipa UWM okazała się więc drugą drużyną wśród uniwersytetów.

Skład zespołu UWM Olsztyn: Oliwier Kubacki, Arseni Rakhanov, Krystian Wojtkiewicz, Tomasz Narkun, Mateusz Olbryś, Marek Kurmin, Grzegorz Krzan, Michał Bajor i Dawid Śliwiński