Seryjny złodziej z Olsztyna zatrzymany. Usłyszał aż 13 zarzutów

Seryjny złodziej z Olsztyna zatrzymany. Usłyszał aż 13 zarzutów
Zatrzymany mężczyzna usłyszał 13 zarzutów
Fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka, który jest odpowiedzialny za wiele kradzieży. Na początku lipca funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży volkswagena, a pod koniec maja ten sam sprawca okradł jeden z hoteli.

Na początku lipca 2021 roku olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowego volkswagena z jednej z posesji na terenie miasta. Wartość strat to 2,5 tysiąca złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, poruszał się on skradzionym volkswagenem. To 28-letni mieszkaniec Olsztyna.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wynajmował od pokrzywdzonego mieszkanie i wiedząc, że w zaparkowanym aucie właściciel pozostawia kluczyki, ukradł je sprzed posesji. 28-latkiem policjanci interesowali się od dłuższego czasu, bo miał on związek z innymi kradzieżami.

Okazało się, że jest on również sprawcą kradzieży innego auta – osobowego mercedesa, do zdarzenia doszło w czerwcu 2021 roku. W tym przypadku mężczyzna porzucił samochód na jednej ze stacji paliw. W obu przypadkach skradzione auta wróciły już do swoich prawowitych właścicieli.

Policjanci ustali także, że 28-latek pod koniec maja tego roku ukradł z hotelu, którego był byłym pracownikiem, alkohol i artykuły spożywcze o łącznej wartości blisko 1,5 tysiąca złotych. Mężczyzna odpowiedzialny jest również za kradzieże sklepowe. Jego łupem padły markowe okulary, damskie torebki czy perfumy. Okazało się, że 28-latek na początku czerwca przywłaszczył portfel znaleziony w olsztyńskim parku. Następnie posługując się dokumentami pokrzywdzonego zastawiał w lombardach skradzione towary oraz włamał się na jego konto bankowe, dokonując płatności zbliżeniowej. Dodatkowo mężczyzna ukradł sprzed jednego ze sklepów rower o wartości 800 złotych.

Ostatecznie 28-latek usłyszał aż 13 zarzutów, które dotyczą kradzieży i kradzieży z włamaniem, posługiwanie się dokumentami innej osoby czy ich podrabianie. Mężczyzna był w przeszłości karany za podobne przestępstwa, w związku z czym będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Stas 2021-07-20 21:21:45 5.173.*.*
  To pewno Rodowity Olsztynianin No i ta wartość skradzionego auta powala z nóg.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • HWDP 2021-07-20 20:48:20 77.112.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • XYZ 2021-07-20 13:14:58 195.136.*.*
  Od pewnego czasu mamy w internecie wysyp bezmówgowych debili zwących sie np. OLN, NOLek, itp. Chyba mnożą się w jakimś szambie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • NOLek💥 2021-07-19 21:22:21 46.215.*.*
  Złodziejska Olsztyńska rasa
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 9