Seria kolizji na drogach powiatu. Uwaga, ślisko na drogach!

Seria kolizji na drogach powiatu. Uwaga, ślisko na drogach!
Zderzenie osobówki z TIR-em na DK16
Fot. KMP Olsztyn

Dziś rano na drodze krajowej nr 16 na trasie Olsztyn-Barczewo doszło do kilku zdarzeń drogowych. Uwaga, kierowcy, na drogach jest ślisko.

Do pierwszego zdarzenia doszło pod Barczewem na wysokości jeziora Dobrąg. Tam zderzyły się dwa samochody dostawcze. Kierowca volkswagena jechał w kierunku Olsztyna i w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas, uderzył w barierę energochłonną i zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali w Biskupcu i Olsztynie.

100 metrów dalej doszło do kolejnego zderzenia. Kierowca TIR-a zatrzymał swój pojazd, gdy zobaczył, że kilkaset metrów przed nim doszło do kolizji. Kierowcy jadący za nim zaczęli hamować, aby się zatrzymać. Kilka aut zdołało wyminąć ciężarówkę, ale kierujący fiatem nie zdążył się zatrzymać i uderzył w tył TIR-a. Pasażer osobówki trafił do szpitala.

Z kolei kilkaset metrów wcześniej inna ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w bariery energochłonne. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jeszcze dalej doszło do kolejnej stłuczki.

Na obwodnicy Olsztyna, w kierunku Mrągowa, zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Na trasie Jonkowo-Olsztyn doszło do kolejnej kolizji. Na DK51 w Ameryce, na drodze w stronę Olsztynka zderzyły się trzy samochody, a w przeciwnym kierunku doszło do dachowania.

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • LeKokon 2020-02-03 14:30:47 88.156.*.*
    NOLE dzisiaj tańczyły na lodzie. Ja nie wiem co Ci kierowacze mają w głowach.
    Odpowiedz Oceń: 1 4 Zgłoś treść
  • szyderek 2020-02-03 12:45:41 145.239.*.*
    Zima w lutym zaskoczyła drogowców! Liczyli na globalne ocieplenie, a tu przymroziło. Greta ich oszukała!
    Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść