Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-11-08 11:12

Redakcja

Sceny grozy na Krasickiego. Zajechał drogę wpółżywemu 40-latkowi. Miał charakterystyczny zapach

Sceny grozy na Krasickiego. Zajechał drogę wpółżywemu 40-latkowi. Miał charakterystyczny zapach
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wzorową postawą obywatelską wykazał się we wtorek (7 listopada) pewien mężczyzna. Widząc kierującego, który sprawiał wrażenie pijanego, zabrał mu kluczyki do pojazdu i wezwał na miejsce policjantów. Okazało się, że 40-latek postanowił wybrać się w podróż, mimo prawie 4 promili alkoholu krążących w jego organizmie.

reklama

W miniony wtorek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Z relacji świadka wynikało, że jadąc ul. Krasickiego zauważył auto, którego kierowca wykonywał na drodze niebezpieczne manewry np. wjeżdżając pod prąd. Po chwili auto zatrzymało się na przystanku autobusowym.

Świadek podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, zareagował natychmiast. Zajechał mu drogę, a po podejściu do kierującego, po tym, jak wyczuł od niego silny zapach alkoholu, zabrał mu kluczyki i wezwał służby. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna. Okazał się, że 40-latek był kompletnie pijany. Miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Stężenie etanolu w wysokości ok. 4 promili jest niebezpieczne dla życia. Przy 4 promilach pojawiają się zaburzenia rytmu serca oraz kłopoty z oddychaniem, a dla wielu osób taki wynik oznacza również zapadnięcie w śpiączkę.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 40-latek ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

  • Macie swój PIS! 2023-11-08 15:41:03 31.0.*.*
    Oczywiście,że był to przesiedleniec z Wukrainy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 10
  • pytanie 2023-11-08 11:32:38 88.156.*.*
    a jakiej narodowości był ten pijany kierowca?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 11

www.autoczescionline24.pl