Samochód Poczty Polskiej wjechał w osobówkę na DK 16 pod Olsztynem [ZDJĘCIA]

Samochód Poczty Polskiej wjechał w osobówkę na DK 16 pod Olsztynem [ZDJĘCIA]
Niedzielna kolizja tuż przed Podlejkami na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 16 z wojewódzką
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Kilka minut po godzinie 15 na drodze krajowej nr 16 tuż przed Podlejkami w gminie Gietrzwałd doszło do kolizji drogowej. Samochód ciężarowy Poczty Polskiej wjechał w tył opla.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 16 z drogą wojewódzką nr 531, tuż przed Podlejkami.

Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby, natomiast w ciężarówce Poczty Polskiej był tylko kierowca. Ruch na drodze krajowej nr 16 był całkowicie wstrzymany przez blisko pół godziny.

Prawdopodobną przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującą osobowym oplem jadącemu pojazdowi ciężarowemu. W wyniku zdarzenia 64-letnia pasażerka opla trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Ostatecznie 65-letnia kierująca oplem została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych, na jej konto trafi również 6 punktów karnych.

W wyniku zdarzenia na trasie utworzyły się kilkukilometrowe korki.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Granat 2020-08-31 12:59:52 31.60.*.*
    Te skurwiele wjeżdżają i parkują całym pojazdem na chodnikach , gdy miejsca braknie zachaczją o zieleń. Zwrócenie uwagi grozi bluzgiem. W dupie mam pracę poczty polskiej , fedexu itp. dopóki nie parkują zgodnie z przepisami. ORDYNUS w krótkich gaciach!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
  • Xmx 2020-08-31 05:51:26 188.147.*.*
    Pamiętam jak GDDKIA zapewniało , że jak otworzą s 7 i i eskę Olsztyn Olsztynek to z tego odcinka 16 wyrzucą duży gabaryt
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1