Sąd zmienia decyzję. Areszt dla kierowcy ze Szczytna, który potrącił kobietę z bliźniakami

Sąd zmienia decyzję. Areszt dla kierowcy ze Szczytna, który potrącił kobietę z bliźniakami
Wypadek w Szczytnie, w którym zostały poszkodoawne 1,5-roczne bliźnięta
Fot. KWP Olsztyn

Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił zażalenie prokuratury oraz pełnomocnika oskarżycielek posiłkowych i zastosował 3-miesięczny areszt wobec kierowcy, który potrącił kobietę z dwójką dzieci. Jedno z bliźniąt zmarło.

Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło 25 kwietnia w Szczytnie. Kierowca forda mustanga potrącił kobietę, która szła z wózkiem z dwójką 1,5-rocznych dzieci. Niestety, jedno z bliźniąt zmarło w szpitalu.

25 kwietnia do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynął wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczytnie o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Adama D. Jednak sąd nie przychylił się do wniosku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci: dozoru policji połączonego z obowiązkiem stawiennictwa trzy razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, a także zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem mu paszportu oraz zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Kierowca mustanga przyznał się do winy i wyraził skruchę. Jednak prokurator i pełnomocnik oskarżycielek posiłkowych złożyli zażalenie na rozstrzygnięcie sądu.

Dzis, 12 maja, sąd zmienił postanowienie i zastosował wobec Adama D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

- Sąd Okręgowy w uzasadnieniu tej decyzji zwrócił uwagę, że Adamowi D., w świetle okoliczności ujawnionych w sprawie, groźba orzeczenia wobec niego surowej kary pozbawienia wolności nie ma jedynie charakteru hipotetycznego, lecz realny. To z kolei rodzi domniemanie, że podejrzany pozostając na wolności może podejmować próby bezprawnych działań destabilizujących prawidłowy tok postępowania. Sąd wskazał, że Adamowi D. zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a stopień społecznej szkodliwości popełnionego przez niego czynu jest wysoki – wyjaśnił sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik olsztyńskiego sądu.

Postanowienie nie jest prawomocne.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Rodowity Olsztynianin 2020-05-12 19:20:44 95.160.*.*
    Mam nadzieję że dobre chłopaki wytłumaczą tej szmacie że zabójstwo dziecka w kryminale nie popłaca. Tatusia za odkręcanie tablic oskarżyć o współudział. Tylko czy znajdzie się choć jeden sprawiedliwy wolny sędzia?
    Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść