Ruszają roboty drogowe związane z budową drugiej nitki linii tramwajowej. Gdzie nie przejedziemy? [SCHEMATY]

Ruszają roboty drogowe związane z budową drugiej nitki linii tramwajowej. Gdzie nie przejedziemy? [SCHEMATY]
Wkrótce zamknięta będzie al. Piłsudskiego od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa)
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W nocy z soboty (31 lipca) na niedzielę (1 sierpnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji na alei Piłsudskiego oraz na ulicy Wilczyńskiego.

Zamknięcie al. Piłsudskiego od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa).

Zmiany w organizacji ruchu przewidują objazd do ul. Kościuszki ulicami: Mazowieckiego (dawna Obiegowa) i Żołnierską. Przez teren budowy Wykonawca zapewni dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i mieszkańcom ulic: Grotha, Narutowicza oraz Kościńskiego od al. Piłsudskiego z kierunku ul. Dworcowej i Mazowieckiego (dawna Obiegowa). Wyjazd z osiedla będzie się odbywał poprzez ul. Grotha do al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego.

Objazd do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego dla pojazdów jadących już al. Piłsudskiego od strony ul. Dworcowej został wyznaczony ulicami Mazowieckiego (dawna Obiegowa) i Żołnierską.

Jednocześnie na al. Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa)-Pstrowskiego zostanie wyznaczony dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów, a pozostanie jeden pas w relacji na wprost. Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ulicy Żołnierskiej, jadącym od strony al. Sikorskiego zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego.

Zamknięcie ul. Wilczyńskiego na odcinku od ul. Krasickiego do pętli autobusowej Pieczewo.

Zamknięcie oznacza brak możliwości wjazdu na ulicę Wilczyńskiego z ulic: Jeziołowicza, Panasa, Wachowskiego i Turkowskiego. Przez budowę pozostanie możliwy przejazd z ul. Żurawskiego do ul. Gębika.

Dojazd do ul. Jeziołowicza pozostaje wyłącznie od ul. Krasickiego i Sobocińskiego, a do poprzecznych ulic: Panasa, Wachowskiego i Turkowskiego będzie możliwy tylko poprzez ulice Świtycz-Widackiej i Kubusia Puchatka. Do posesji osiedla "Mieszkanie w Zaciszu" powstanie droga tymczasowa łącząca z drogą do posesji ul. Wilczyńskiego 2-2H i dalej z ul. Turkowskiego.

W celu ułatwienia przemieszczanie się z osiedla w czasowej organizacji ruchu przewidziano budowę trzech rond tymczasowych na  skrzyżowaniach ulic: Krasickiego/Wilczyńskiego, Krasickiego/Herdera/Świtycz-Widackiej i Krasickiego/Kubusia Puchatka.

Pętla autobusowa przeniesiona zostanie na wyłączoną jedną jezdnię ul. Krasickiego pomiędzy ulicami Świtycz-Widackiej i Wilczyńskiego, co spowoduje też zmiany w komunikacji miejskiej. Powstanie linia autobusowa dowożąca pasażerów z tymczasowego przystanku przy skrzyżowaniu ulic Gębika/Wilczyńskiego do przystanku końcowego, w pobliże budynku przy ul. Krasickiego 9. Tam będzie można się przesiąść do autobusów jadących w kierunku centrum.

Wzdłuż ul. Świtycz-Widackiej i odcinka ul. Gębika wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Samochody będą mogły zaparkować tylko w zatokach postojowych, ale aby zrekompensować ubytek miejsc parkingowych przygotowane będą miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Krasickiego.

Ponadto otworzona dla samochodów osobowych zostanie droga przez dawny poligon, umożliwiająca dojazd do ronda na ul. Szymborskiej i dalej do ul. Pstrowskiego i obwodnicy oraz wyjazd z Osiedla Generałów przez Brzeziny, ulicami Szostkiewicza i Kalinowskiego.

Galeria

Komentarze (47)

Dodaj swój komentarz

 • Cezi 2021-07-26 23:22:54 79.191.*.*
  W tym mieście nie ma problemów aby tramwaj je rozwiązał to po co on jest niech ktoś mi odpowie logicznie na to pytanie po co są budowane tramwaje w tym mieście które nie rozwiązują żadnego problemu którego nie ma..... kto się obłowi na tej inwestycji ?? czy ktoś się zapytał mieszkańców ?? czy są poważne badanie potwierdzające potrzebę oraz problem komunikacyjny dla pasażerów chcących się przemieszczać w tym mieście i tramwaj będzie jego rozwiązaniem ????
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • pruski autochton 2021-07-26 14:16:04 83.7.*.*
  Zamiast się cieszyć, ruskie kacapy, że wam robią coś, co chociaż minimalnie przybliży was do cywilizowanego świata, to wy dalej wolicie tę słowną napier...kę i obrzucanie się błotem... Dramat..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 6
 • @Kłamstwa 2021-07-25 21:00:30 5.173.*.*
  Skąd ty wiesz co jest teraz modne w Europie? Piszesz bzdury. W Dani po dziesięcioleciach budiją linie tramwajowe już w Kolejnym mieście. W Szwecji najbardziej Eco kraju na świecie w mieście Lund powstałą właśnie od podstaw nowa linia tramwajowa.W Finlandii miasto Tempere zyskało od podstaw nową linię tramwajową. Malutki Luksemburg zbudował linię tramwajową. Co roku na całym świecie otwieranych jest kilka nowych sieci tramwajowych. Ponadto buduje się koleje miejskie będące hybrydami tramwajów i metra (na co w zaściankowej Polsce nie pozwalają przepisy). A nie jest winą miasta Olsztyna, że w kraju o nazwie Polska prąd produkowany jest tylko z kopalni węgla opanowanych przez związki zawodowe. To skąd będzie prąd do tramwajów można zmienić w każdej chwili ale to jest zadanie Morawieckiego a nie Grzymowicza! A co do twoich eco autobusów, to torowiska na Piłsudskiego będą trambuspasami bo nawet twoje eco autobusy muszą jeździć nie stojąc w korku, a nie da się tego zrobić nie nadając im pierwszeństwa przed starymi kopcącymi blachosmrodami!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 19
 • KŁASTWA POWTARZENE WILE RAZY STAJĄ SIĘ PRAWDĄ 2021-07-25 15:28:26 81.190.*.*
  Czemu oszukujecie ludzi że tramwaje są przyjezdne środowisku? - Prąd w Polsce mamy ze spalania węgla w aż 80%, 90% elektrownie na południu kraju czyli straty energetyczne przesyłki na północ kraju to aż 35%. Tramwaj jedzie i wszystkie auta "Stop" czekają i palą własne drogie paliwo które zanieczyszcza = ("Eco" jedzie 20 aut czeka i pali 20 razy więcej paliwa) Gdzie to ECO? Na topie w Europie są teraz autobusy na wodór z panelami Solar na dachach. My wracamy do rozwiązań sprzed wojny. Głośne tramwaje w nocy ziemia aż drży kto mieszka obok to wie. Do tego pajęczyna na niebie. i jeszcze te utrudnienia, zwężenia jezdni + korki na skrzyżowaniach bo tramwaj ECO" ma pierwszeństwo i każdy musi palić własne paliwo w swoim aucie płacić za tramwaj czekając ..ehhh Przestańcie okłamywać ludzi!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 9
 • Ja 2021-07-25 10:02:12 5.173.*.*
  Pięknie, do zimy się nie wyrobią, nawet z tak małymi fragmentami i zostanie to tak rozkopane na 2 lata.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 3
 • Betonowy Arbuz W Sosie Grzybowym Jadący Tramwajem 2021-07-24 22:00:41 5.173.*.*
  Będziecie śmiecie jeździć tramwajami, tak wam nakazuję. Samochodem i tak się nie opłaca, bo co roku trzeba robić zawieszenie przez te jebane dziury olsztyńskie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 14
 • [Usunięty] 2021-07-24 15:03:05 188.146.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • ehhh 2021-07-24 13:59:08 88.156.*.*
  Pytanie najważniejsze: czy nowa droga, która łączy bloki ul. Wilczyńskiego z Turkowskiego zostanie na stałe? Ulżyłoby to wszystkim mieszkańcom Wilczyńskiego, Turkowskiego i Wachowskiego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • Asd 2021-07-24 13:06:46 93.105.*.*
  Już widzę debili którzy na Sikorskiego będą jechali na wprost w Obiegową z tego tymczasowego lewoskrętu i tych którzy skręcając z lewego skrajnego w Pstrowskiego będą zajeżdżać drogę tym co będą jechali z drugiego pasa do skrętu w lewo
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 5
 • Hahahahahaha 2021-07-24 10:37:20 93.105.*.*
  Haha, od sierpnia zaczynam jeździć po gebika i świtycz, i robie zdjęcia samochodom na zakazie parkowania, wszystko na skrzynkę kmp olsztyn wysyłam. Nauczymy tych pieczewskich wsiunów szacunku dla przepisów, jak nie prośbą, to groźbą mandatu, spokojnie to tylko 3 lata i tramwaj gotowy:):)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 5