Rusza budowa Regionalnego Centrum Informatycznego

Rusza realizacja największej inwestycji budowlanej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Do końca 2011 roku w Olsztynie ma stanąć Regionalne Centrum Informatyczne.

Do walki o wybudowanie Regionalnego Centrum Informatycznego stanęło 17 firm. Ostatecznie wygrała Skanska SA, która za 29,2 mln złotych zrealizuje projekt RCI przy zbiegu al. Warszawskiej i ul. Słonecznej.  Zwycięska firma buduje  już uniwersyteckie obiekty we Wrocławiu i w Łodzi.

Regionalne Centrum Informatyczne ma służyć przede wszystkim studentom Wydziału Matematyki. W budynku, który będzie miał łączną powierzchnię ponad 8000 metrów kwadratowych, zlokalizowane zostaną specjalistyczne laboratoria dydaktyczne: architektury komputerów, technik multimedialnych i sieci teleinformatycznych, systemów informatycznych, języków programowania, sztucznej inteligencji, systemów mobilnych, technologii sieciowych, systemów wbudowanych i wspomagania projektowania.

Budynek będzie na tyle duży, że zostanie wyposażony w system informacji publicznej oparty na kioskach multimedialnych. Kioski umiejscowione będą przy wejściach co pozwoli na łatwy i szybki dostęp do informacji o lokalizacji sali. W obiekcie znajdą się także trzy duże aule, dwie mieszczące 150 osób i jedna 300. Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki zapowiada, że umożliwi to organizację targów, konferencji i wystaw. Łącznie koszt budowy i wyposażenia RCI to 46 mln złotych.

Prace budowlane związane z realizacją inwestycji mają zakończyć się do 30 czerwca 2011 roku. Aparatura i urządzenia powinny pojawić się w obiekcie do końca 2011 roku.

Źródło: UWM /własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz