Rugbyści z Olsztyna będą dzierżawić boisko przy Gietkowskiej. Przywrócą stadionowi dawny blask

Rugbyści z Olsztyna będą dzierżawić boisko przy Gietkowskiej. Przywrócą stadionowi dawny blask
Fot. Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby

Boisko przy Gietkowskiej w rękach olsztyńskich rugbystów. Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby na dniach podpisze z miastem umowę na 3-letnią dzierżawę obiektu.

Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby wystąpił do ratusza z wnioskiem o przekazanie w dzierżawę boiska przy ulicy Gietkowskiej. To miejsce bliskie sercu olsztyńskich rugbystów – to tam przed laty rozgrywane były mecze ligowe. Od kilkunastu lat obiekt jednak niszczeje.

Teraz losy obiektu mają się zmienić, a boisko ponownie będzie służyć rugbystom. Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby podpisze umowę na 3-letnią dzierżawę obiektu.

- Oczekuje na umowę, która jest przygotowywana przez Miasto i sądzę, że na dniach podpiszę umowę z Prezydentem. Nie czekamy już na umowę, poprosiłem o formalną zgodę na uprzątniecie stadionu – mówi nam Henryk Pach, prezes związku.

W przywracanie blasku stadionowi, już w najbliższą sobotę, włączą się mieszkańcy Zatorza, którym zależy na tym, by obiekt powrócił na sportową mapę miasta.

- Mamy już skoszoną trawę, a w sobotę rugbyści, futboliści, mieszkańcy Olsztyna, zwłaszcza Zatorza, Rada Osiedla i Wolontariat Michelina zabieramy się do sprzątania. Po wspólnym sprzątaniu zapraszamy na grilla – dodaje Pach.

Start sobotniego (9 czerwca – red.) wydarzenia już o godzinie 9.00.

Uprzątniecie stadionu to dopiero początek działań rugbystów.

- Złożyliśmy też wniosek do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy ogrodzić teren, zrobić przyłącze energetyczne, projekt płyty - zraszacze i murawa - oraz wykonanie odwodnienia. To tak na początek – wyjaśnia prezes Pach.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2018-06-06 22:07:21 83.6.*.*
    No to miasto pozbędzie się „problemu”...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0